Opole dostało Złotą Pinezkę Google!

i

Autor: Google biuro prasowe Opole dostało Złotą Pinezkę Google!

Google rozdaje Złote Pinezki! Podróżnicy wyłonili najciekawsze miejsce Opola

2020-08-11 17:50

Mapy Google powstały w lutym 2005 r. W 2020 r. kończą 15 lat i z tej okazji w każdym województwie jedno miejsce otrzymało Złotą Pinezkę. Ziemie opolską w tym roku reprezentuje Opole, a ten zaszczyt przypadł Filharmonii Opolskiej. Wyłonili podróżnicy - swoimi ocenami w Google Mapach - ogłosili blogerzy.

Złota Pinezka dla Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Google nagradza najlepiej oceniane przez użytkowników obiekty, po jednym w każdym województwie. Właściwym jury byli więc podróżnicy, którzy za pomocą Map Google oceniali miejskie atrakcje.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników
z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano już ponad 200 milionów miejsc, a użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji

- przekazuje biuro prasowe Google.

To właśnie dzięki tym opiniom użytkowników Map, Google wyłonił dla każdego z szesnastu województw jedno, najlepiej oceniane miejsce, które otrzyma statuetkę Złotej Pinezki.

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera to wyremontowana w 2006 r. sala koncertowa z 495 miejscami, sala kameralna mieszcząca 120 słuchaczy oraz foyer o powierzchni 168 m². Właśnie to miejsce najlepiej ocenili użytkownicy popularnej aplikacji i otrzymuje ono statuetkę z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google.

Google: Pinezki, choć przyznawane przez nas, są w imieniu podróżników

- To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw - miejsce szczególne i warte odwiedzenia [...] - komentuje konkursowe pinezki biuro prasowe.

Pinezki Googla: Wyłonili podróżnicy, ogłosili blogerzy

A w przypadku Opola, Anna i Piotr Nowakowie, czyli "Wędrowne Motyle".

ESKA Summer City - Galeria Katowicka cz. IV

Ta sama para podróżników zaprezentowała kolejną pinezkę, dla sąsiedniego województwa śląskiego. Otrzymała ją Kopalnia Guido w Zabrzu.

Już 14 Złotych Pinezek w Polsce

w sumie od tej pory Google przyznał 14 Złotych Pinezek. Do tego grona 11 sierpnia dołączyło województwo opolskie:

- Województwo pomorskie: Zamek w Malborku,

- województwo zachodniopomorskie: Wały Chrobrego,

- województwo warmińsko-mazurskie: Mosty w Stańczykach,

- województwo podlaskie - Pałac Branickich w Białymstoku,

- województwo kujawsko pomorskie: Żywe Muzeum Piernika,

- województwo dolnośląśkie: ZOO Wrocław Afrykarium,

- województwo lubuskie: Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie,

- województwo lubelskie: Muzeum Zamoyskich w Kozłówce,

- województwo świętokrzyskie: Zamek Krzyżtopór w Ujeździe,

- województwo małopolskie: Zamek Królewski na Wawelu,

- województwo podkarpackie: Muzeum Budownictwa Ludowego,

- województwo wielkopolskie: Park Cytadela,

- województwo łódzkie: Pasaż Róży,

- województwo śląskie: Kopalnia Guido

Wyświetl ten post na Instagramie.
Pinezki, znaczniki, czyli naszego logo :) Dwie pinezki/znaczniki, dwa skrzydła, dwa serca. Jak kto woli. Oto logo Wędrownych Motyli. Miło nam zakomunikować, że razem z @googlemaps z okazji ich 15-lecia mamy zaszczyt ogłosić 2 Złote Pinezki dla najlepiej ocenianych miejsc na Mapach. Ogłaszamy je dla "naszych" rewirów, czyli woj. opolskiego i śląskiego. Oto one: Dla woj. opolskiego: Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera - położona w samym centrum zielonego dość miasta. Kulturalne serce miasta nad malowniczą Odrą i przy Moście Groszowym. Więcej atrakcji Opola można śmiało sprawdzać dzięki opcji "Odkrywaj" w Google Maps. Wczoraj na naszym profilu FB ogłosiliśmy Złotą Pinezkę dla woj. śląskiego, Kopalnie Guido w Zabrzu. To część Muzeum Górnictwa Węglowego. Znana w całym kraju i poza nim postindustrialna atrakcja, w której możecie przenieść się w czasie i wiele metrów pod ziemię. Więcej atrakcji Zabrza i okolic albo np. gdzie zjeść możecie śmiało sprawdzić również w naszej ulubionej aplikacji. Kilka naszych sposobów: - W czasie oglądania trasy w Google Maps pokazują się ciekawe miejsca po drodze i w okolicy. Często zatrzymujemy się z tego powodu. Np. jak przy Zamku Joannitów w Stobnicy - Często jest dziwna pora, np. poranek a chcemy zjeść gdzieś śniadanie. Wtedy odpalamy opcję “restauracje” lub wpisujemy “śniadania”i sortujemy wyniki na mapie tylko po “pokaż otwarte” - Często czytamy opinie pod obiektami noclegowymi, by poznać atmosferę miejsca i to jak czuli się tam ludzie. Tak było przy agroturystykach w tej podróży. Pytanie do Was: z jakiej funkcji najczęściej korzystacie przy okazji Google Maps w podróży? Ciekawe czym nas zaskoczycie. Niebawem przygotujemy też PDF z naszej podróży Dookoła Polski i w nim umieścimy dla wiele naszych pinezek z miejscami. Również tymi, które po drodze odkryliśmy właśnie przez Google Maps. Nominujemy teraz @travelicious. Kasia ogłosi mazowieckie i małopolskie. Śledzcie u niej sprawy :) #GoogleMaps15 #PokażMiPolskę #GoogleMaps #Opole #filharmonia #google #Zabrze #guido #śląsk #górnyśląsk #silesia #igers_silesia #nagrody #polska #poland #visitpoland #travelblogger #awards #markers Post udostępniony przez ?Ania&Marcin? gdziewyjechac.pl (@wedrownemotyle)

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki