Koronawirus w Koszalinie. Ponad połowa łóżek covidowych w regionie zajęta!

i

Autor: DOMIN Koronawirus w Domu Chłopaków pod Pleszewem! "Prosimy o modlitwę"

Koronawirus: To może uratować życie zakażonych, ale są ogromne braki! DRAMATYCZNA sytuacja!

2020-10-28 14:33

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Jest coraz gorzej! W Polsce jest już blisko 300 tysięcy zakażeń, a prawie 5 tysięcy osób zmarło. W województwie opolskim w dalszym ciągu brakuje najważniejszego: osocza ozdrowieńców. Stacje krwiodawstwa wciąż czekają na ludzi, którzy przeszli już COVID-19 i czują się dobrze. Jerzy Madej ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu przyznaje, że w obecnej sytuacji osocze ozdrowieńców jest jedyną skuteczną metodą walki z chorobą.

Koronawirus w Polsce. Liczby przybywających zakażeń są coraz bardziej przytłaczające. Ministerstwo Zdrowia każdego dnia informuje o nowych przypadkach infekcji: tylko w środę (28 października) potwierdzono 18 820 zakażenia SARS-COV-2.

Zobacz najnowsze dane: Koronawirus w Polsce. ABSOLUTNY rekord! KOSZMARNA liczba ofiar [RAPORT]

Koronawirus: Brakuje najważniejszego! Osocze ozdrowieńców ratuje życie

Lekarze alarmują: pilnie potrzebne osocze ozdrowieńców. W województwie opolskim krytycznie brakuje osocza osób, które przeszły już chorobę COVID-19 i w pełni wyzdrowiały. Stacja krwiodawstwa z Opola musi ratować się osoczem z ościennych województw.

- Wszystko wskazuje na to, że w tej chwili jest to praktycznie jedyna skuteczna metoda, pamiętajmy że od początku epidemii mieliśmy już wiele różnych nadziei związanych z wieloma lekami. Był lek o nazwie Arechin, który w tej chwili właściwie zupełnie nie jest już stosowany, były doniesienia o wielu innych lekach przeciwwirusowych - mówi dr Jerzy Madej z opolskiego Szpitala Wojewódzkiego.

Osocze ozdrowieńców ratuje życie. Kto może je oddać?

Osocze mogą oddawać osoby pomiędzy 18, a 60 rokiem życia. W przypadku COVID-19, mogą je oddawać tylko te osoby, które przeszły już chorobę i nie mają objawów od co najmniej 28 dni. Z kolei Ci, którzy chorowali bezobjawowo (np. mieli stwierdzoną obecność SARS-COV2, ale nie chorobę COVID-19), mogą oddawać osocze po dwóch tygodniach od wykonania testu, potwierdzającego że nie mają już wirusa.

Osocze można oddawać w regionalnych stacjach krwiodawstwa, sytuacja w województwie opolskim jest dramatyczna, ale osocza brakuje wszędzie.

Ozdrowieńcy posiadają w tym swoim osoczu przeciwciała, które mogą nierzadko po prostu ratować życie osób zakażonych koronawirusem w ciężkim stanie. Z tego miejsca naprawdę gorący apel do ludzi, którzy przebyli już chorobę koronawirusową, dobrze się czują, żeby takie osoby się zgłaszały, po to żeby uratować komuś życie. Dosłownie, nie w przenośni

- apeluje dr Jerzy Madej.

Osocze można oddawać we wszystkich stacjach krwiodawstwa. Mapę stacji w całej Polsce znajdziesz TUTAJ.

1 listopada mieliśmy odwiedzić groby z dzieckiem, nie dziecka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki