Za projekt uchwały odpowiada posłanka Lewicy z Opola, Marcelina Zawisza.
- Postanowiłyśmy działać - mówi Zawisza - To, co dla nas jest istotne, to że zakaz prezentowania tego typu treści popiera 69 proc. Polek i Polaków - dodaje.
Czytaj więcej o Manifie na ulicach Opola: "Ciągle to samo, siostro i mamo". MANIFA wraca do Opola po 14 latach!
Pewnie często słyszycie o tym, że aktywiści fundacji PRO prawo do życia twierdzą, że ich działania są w obronie życia, natomiast zarówno sądu w całej Polsce, jak i Sąd Okręgowy w Opolu potwierdziły, że są to działania, które zahaczają o kodeks wykroczeń mianowicie art. 51 ust. 1 i art. 141. Te działania z pozoru niewinne i w obronie życia, tak naprawdę generują ogromne koszty psychologiczne, szczególnie dla dzieci, które oglądają takie treści kompletnie nie rozumiejąc tego przekazu, a później muszą borykać się z trudnością w zasypianiu, z płaczliwością, z lękami [...] podobnie z kobietami, które przebywają na oddziałach na oddziałach położniczych w szpitalach np. w szpitalu Ginekologiczno-Położniczo Neonatologicznym w Opolu na ul. Reymonta, które słyszą przez okna tego szpitala, że są morderczyniami, w momencie kiedy borykają się z tak ogromnym stresem, którym jest już sama ciąża
Mówiła Iwona Gałązka, członkini Lewicy.
300 podpisów i do prezydenta
W momencie, kiedy ustawa uzyska 300 podpisów, trafi do prezydenta miasta, Arkadiusza Wiśniewskiego i pod obrady Rady Miasta.
Przypomnijmy, że Opole od dłuższego czasu boryka się z podobnymi problemami. Pod koniec stycznia 2020 r. w Sądzie Rejonowym w Opolu toczyła się sprawa Jana Bieniasa. To działacz Pro Life, który miał odpowiedzieć za wożenie po mieście bannerów z m.in. rozczłonkowanymi płodami.
Więcej o sprawie czytaj tutaj: ROZCZŁONKOWANE płody na bannerach. Przed sądem odpowie za...COŚ innego!
Marcelina Zawisza udostępniła projekt uchwały dla chętnych, którzy w innych miastach napotykają podobne bilboardy. Jak mówi, wystarczy zmienić nazwę miasta, i skorzystać z projektu, który przygotowała.
Zaproponowana uchwała wprowadza zakaz prezentowania na terenie miasta Opola treści drastycznych, w tym eksponujących wizerunek zwłok lub ich fragmentów, na banerach, bilbordach, tablicach, kasetonach, telebimach, siatkach reklamowych itp.
Polecany artykuł: