III. Marsz Równości w Opolu wyruszy z pl. Wolności już w sobotę o 14.00. Wydarzenie wywołuje skrajne emocje, a temperaturę jeszcze podkręca fakt, że w Opolu po raz pierwszy odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta, Arkadiusza Wiśniewskiego. Tęczowe Opole, organizatorzy wydarzenia, opublikowali trasę przemarszu, a Młodzież Wszechpolska odpowiedziała zapowiedzią kontrmanifestacji. Wiemy, jak będzie wyglądała.
Zobacz też: Marsz Równości Opole 2021. W sobotę utrudnienia dla kierowców! [TRASA]
III. Marsz Równości w Opolu. Kontrmanifestacja w kościele
Sobotnie popołudnie zgromadzi w centrum Opola dwie grupy; kiedy o 14.00 na pl. Wolności zbierze się społeczność spod znaku tęczowej flagi, zaledwie 100 metrów dalej - pod kościołem franciszkanów - pojawi się Młodzież Wszechpolska. Dwa miejsca, ta sama godzina i dwie różne grupy, które w końcu i tak się spotkają. Jak to spotkanie przebiegnie? O szczegóły planu na kontrmanifestację zapytaliśmy koordynatora wydarzenia, Adama Szczeliniak.
- Idea marksizmu zakłada sprowadzenie człowieka do istoty pierwotnej. To dało początek rewolucji seksualnej, obecnie to tęczowa rewolucja. To kolejny krok w próbie rozkładu moralności człowieka, próba sprowadzenia człowieka do roli zwierzęcia. Nie zgadzamy się na to, człowiek znaczy coś znacznie więcej, ważne jest rodzina i prawdziwa miłość, nie marksistowska, nie tęczowa - komentuje w rozmowie z SE.pl, tłumacząc że właśnie dlatego Młodzież Wszechpolska zgromadzi się w sobotę pod kościołem franciszkanów, żeby modlić się za społeczność zgromadzoną w ramach Marszu Równości.
Zapraszamy wszystkie osoby, które myślą podobnie do nas, do wspólnej modlitwy. Zaczynamy o 14.00 w kościele św. Trójcy, który leży dokładnie przy trasie Marszu Równości. Będziemy się modlić za tę drugą stronę, naszych - powiedzmy - przeciwników, o ich nawrócenie w tej kwestii.
Polecany artykuł:
Ważne słowa Młodzieży Wszechpolskiej. "Nie dążymy do agresji"
Wiele wskazuje na to, że moment mijania się obu grup będzie prawdziwą próbą charakterów. Obie strony jednoznacznie deklarują, że nie będą prowokowały i nie dążą do agresji. III. Marsz Równości jest jednak zgłoszoną inicjatywą, co oznacza, że będzie przemieszczał się w towarzystwie policji po zamkniętych drogach. Z drugiej strony staną ich przeciwnicy, którzy deklarują, że chcą się jedynie pomodlić przy okazji wystawienia najświętszego sakramentu w tamtejszym kościele.
- To ta druga grupa będzie się przemieszczać, zapewne w kordonie policji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że taka jest praca policji, to zgłoszone zgromadzenie. Nie będziemy dążyć do żadnej konfrontacji, jeżeli będzie taka opcja, żeby jakoś wyrazić swoje różnice zdań, jedna i druga strona powinny móc to zrobić - zapewnia Szczeliniak.