W przedświątecznym okresie takie epizody nie maleją. Mimo wielokrotnych apeli policjantów, wciąż zdarzają się seniorzy, którzy dają się oszukać.
Polecany artykuł:
W środę (11 grudnia) popołudniu do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu spłynęły sygnały o kilku próbach oszustwa w mieście.
Jedna ze starszych mieszkanek Brzegu straciła czujność i przekazała pieniądze oszustowi. Cała sytuacja wyglądała dość klasycznie.
Polecany artykuł:
Do 83-latki zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Powiedział seniorce, że spowodował wypadek, a poszkodowana w nim kobieta jest ciężko ranna. Teraz, aby uniknąć więzienia, musi wpłacić 100 tys. zł kaucji. Seniorka przekazała oszustowi ponad 60 tys. zł!
Polecany artykuł:
Informacji nigdy dość. Jak nie dać się oszukać?
- Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze lub policjanta, który mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podziel się zaraz tą informacją z bliskimi, nie działaj sam.
- Nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych.
- Funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelanie na inne konta bankowe.
- W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Nie wiesz, jak zareagować? Powiedz o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.