Celem informacyjno-edukacyjnej akcji jest, naturalnie, uświadamianie kierowcom, jak niebezpieczne może być prowadzenie pod wpływem alkoholu. To jednak nie wszystko. Podinsp. Radosław Kobyś z Biura Ruchu Drogowego KGP zwraca uwagę na nieco inny problem.
Polecany artykuł:
Nieświadoma nietrzeźwość
- Nieświadoma nietrzeźwość kierującego jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po promilach. [...] zanim wsiądziemy za kierownicę, warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości - tłumaczy policjant.
Przypominamy również, że takie badania można wykonać na każdym komisariacie i komendach policji.
Powinniśmy pamiętać, że każdy kierowca prowadząc pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje.
Policjant przyznaje także, że termin nie jest przypadkowy, bo w tym okresie, Sylwestra i Nowego Roku, "chętnie wznosimy toasty za pomyślnoścć w nowym roku".
Polecany artykuł:
Jak podkreślił podinspektor, w Sylwestra i pierwszy dzień Nowego Roku, funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone kontrole na polskich drogach.
Do wszystkiego...aplikacja
Do tego również. Bo jednym z elementów akcji "Myśl Trzeźwo" będzie rozwiązanie specjalnego quizu, który jest dostępny w aplikacji mobilnej Yanosik.
- Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju - dodał.