IV. Marsz Równości w Opolu jest jednocześnie drugim w historii miasta pod patronatem prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. I kolejnym bez jego osobistego udziału - Super Express ustalił w rozmowie z rzecznikiem urzędu Adamem Leszczyńskim, że prezydent nie pojawi się na sobotnim happeningu. Zamiast niego, podobnie jak rok temu, zgromadzonym będzie towarzyszyła Dorota Piechowicz-Witoń, pełnomocniczka ratusza ds. równości. Już teraz wiemy, że na trasie pojawią się kontrmanifestacje, cztery z nich są oficjalnie zgłoszone.
Zobacz też: Przełomowe badanie! Czy Opolskie jest dla LGBT? Nic na to nie wskazuje
IV. Marsz Równości bez psów, bez prezydenta, za to z kontrmanifestacjami
Tęczowe Opole, stowarzyszenie tradycyjnie występujące w roli organizatora Marszu Równości apeluje do uczestników o powściągliwość w zabieraniu na trasę zwierząt; na pewno będzie głośno (relację z 2021 roku znajdziesz w materiale wideo powyżej), ale może i nerwowo... W urzędzie miasta zgłoszono 4 kontrmanifestacje, które będą czekały na uczestników Marszu Równości. Przypomnijmy, że podczas III. edycji publicznie spalono tęczową flagę, interweniowała policja.
Zobacz też: Szkoły przyjazne LGBT 2022. Mamy ranking z województwa opolskiego. Będziecie w szoku!
Marsz Równości w Opolu. Zobacz naszą relację zdjęciową! [GALERIA]
IV. Marsz Równości Opole. Trasa, program, wydarzenia towarzyszące
Marsz Równości rozpocznie się w sobotę (10 września) na placu Wolności koło fontanny o godzinie 14.00. Tęczowy kordon przejdzie kolejno ulicami:
- Ozimską,
- Reymonta,
- Kośnego,
- Matejki,
- Czaplaka,
- Oleską,
- Batalionów Chłopskich,
- Nysy Łużyckiej,
- Sienkiewicza,
- Sądową,
- Książąt Opolskich,
- Konopnickiej,
- Baldego,
- Piastowską,
- Zamkową (przez most),
- zakończy się na pl. Wolności przy fontannie.
W Opolu już od końcówki sierpnia trwają wydarzenia towarzyszące; wykłady, spotkania i imprezy. Wszystkie wymienione są w poście poniżej.
Przebieg marszu będziemy relacjonować na naszym Facebooku i stronie se.pl. Śledź nas, żeby być na bieżąco!