Od 12 kwietnia opolanie znów mogą podziwiać lwy: Atosa i Portosa, oraz tygrysa Diego. Tym powrotem żyło całe miasto, kampania promocyjna była rozgrzana do czerwoności! Jej elementem stały się figury wielkich kotów, które stanęły przed opolskim ratuszem.
Zobacz relację z otwarcia nowego wybiegu dla lwów: Opole. Wielkie koty robią SZAŁ! Diego, Atos, Portos w opolskim zoo [WIDEO, ZDJĘCIA]
Kiedy w piątek 9 kwietnia prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z nowymi, złoto-niebieskimi figurami lwów, internet zawrzał! Zdania były podzielone; od kiczu, po dzieło sztuki. Zapytaliśmy o zdanie opolan (zobacz WIDEO poniżej).
Twórca złotych lwów odpowiada: "pociągnięcia pędzla podkreślają dynamikę, a krystaliczne kształty wyglądają dumnie"
Włodarz Opola zwrócił uwagę na podzielone zdania mieszkańców w kwestii estetyki projektu i... oddał głos artyście!
- Sztuka Nowoczesna potrafi szokować, potrafi zachwycać a czasem pozostaje niezrozumiała. Warto jednak przekraczać granicę i mierzyć ponad horyzont. Szczególnie w tak ambitnym mieście jak Opole. Nasze złoto-błękitne lwy wywołały lawinę zainteresowania, lajków, ale były i wątpliwości. Posłuchajcie co ma do powiedzenia na ich temat ich autor Ignacy Nowodworski, doktor sztuk plastycznych i opolski rzeźbiarz, który przygotował ten projekt wraz z opolską malarką Patrycja Kucik - czytamy.
Autor projektu tłumaczy jego genezę: lwy są zrobione z żywicy. Jeden z nich ma złote "pociągnięcia pędzla", które podreślają dynamikę figury, a drugi jest pokryty "krystalicznym rysunkiem". - Będzie trochę wyglądał tak, jakby składał się z trójkątów, jakby był takim kryształem w kolorze złota i akwamaryny - komentuje.
Lwy na opolskim rynku zostaną jeszcze przez tydzień. Później zostaną przetransportowane do Mosznej i Krasiejowa. W ten sposób mają promować powrót wielkich kotów do opolskiego ogrodu zoologicznego.
Zobacz też: Dziewczyna SZATANA w Opolu! Miasto opanowane przez CZAROWNICĘ?! [WIDEO, ZDJĘCIA, ROZMOWA]