Opolskie: Przełączanie numeru 998 na 112 już za nami. Pozostało się tylko przyzwyczaić. O szczegółach procesu opowiadał m.in. Sławomir Kłosowski wojewoda opolski, podczas jednej z konferencji. - Przeniesienie numeru 998 pod 112 jest realizowane w ramach zmian ustawowych, gdzie mamy obowiązek do końca 2021 roku przejść z numeru 998 pod numer 112, numer alarmowy ogólnoeuropejski powszechnie dostępny w całej Europie - precyzuje.
Zobacz też: Opolskie: Mieszkańcy dostają dziwne SMS-y. Inspektor sanitarny ostrzega!
Podczas konferencji podkreślano, że z punktu widzenia zgłaszającego tak naprawdę nic się nie zmienia, a każde ze zgłoszeń będzie odpowiednio obsłużone, a następnie przekazane do konkretnej służby lub służb.
Co ważne, numer 998 nadal pozostanie, tyle że po jego wybraniu połączymy się z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu (112). Operator CPR przyjmie zgłoszenie i zakwalifikuje je do odpowiednich służb.
W Opolskiem przełączano kolejno: We wtorek Opole i powiat opolski, w środę (22 września): pow. brzeski, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski i kluczborski, w czwartek (23 września): pow. krapkowicki, namysłowski, nyski, prudnicki i strzelecki.