Z tych wszystkich składników mogło powstać nawet 40 kg. siarczanu amfetaminy. Jak CBŚP z Opola udało się powstrzymać ten proceder?
Najpierw "informacja"
Policjantom z CBŚP w Opolu udało się dotrzeć do wiadomości, z której wynikało, że na terenie woj. opolskiego produkowane są znaczne ilości środków psychotropowych - dokładniej amfetaminy. Działania ustalające miejsce produkcji i ludzi w tę pracę zaangażowanych zajęły wiele miesięcy.
Zobacz nagranie z interwencji CBŚP!
Polecany artykuł:
Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że amfetamina produkowana była w nocy w odludnym, trudnodostępnym terenie leśnym. Wybór miejsca oraz czasu produkcji nie był przypadkowy - przy działaniach na taką skalę, mężczyźni chcieli zakamuflować działalność przestępczą.
Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci przeprowadzili akcję na terenie powiatu opolskiego, zatrzymując dwóch mężczyzn. Podejrzani wpadli w momencie, kiedy próbowali odjechać z miejsca, w pobliżu którego produkowano amfetaminę. W bagażniku ich samochodu znajdowały się pojemniki po substancjach chemicznych i inne przedmioty, które mogły służyć do wytwarzania amfetaminy.
Co znaleźli?
Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się m.in. rękawiczki, folia aluminiowa i maska przeciwgazowa z dołączonymi dwoma filtropochłaniaczami. W lesie policjanci odkryli zakopane w ziemi dwie beczki z 60 litrami mieszaniny reakcyjnej cieczy z osadem w trakcie końcowego procesu wytwarzania amfetaminy, z czego uzyskano ponad 29 litrów płynnej amfetaminy. Z takiej ilości substancji można wytworzyć ok. 40 kg siarczanu amfetaminy.
Zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie przedstawiono im zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci ponad 29 litrów płynnej amfetaminy. Decyzją Sądu Rejonowego w Opolu wobec obu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Polecany artykuł: