Szpital tymczasowy CWK Opole. Kiedy pierwsi pacjenci?
Szpital tymczasowy w opolskim CWK zacznie przyjmować pacjentów dopiero po świętach, 27 grudnia. Najpierw termin wskazywał na 28 listopada, później w okolicy świąt 24 grudnia. Jak się okazuje, to nie spóźnienie, a dostosowanie do warunków epidemicznych.
- Nie, że termin trzeba było przesunąć, tylko dostosowaliśmy się do obecnie panującej sytuacji epidemicznej w kraju. Na tę chwilę nie ma potrzeby, aby zostali przyjęci pacjenci. Wspólnie z wojewodą uznaliśmy, że 27 grudnia ten szpital zgłasza swoją działalność i przyjmowanie pacjentów - komentuje Dariusz Madera, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Opolu, czyli placówki patronującej szpitalowi w CWK.
W poniedziałek 21 grudnia wojewoda opolski, Adrian Czubak przemawiał podczas konferencji prasowej. - [...] kolejny raz kieruję podziękowania dla marszałka województwa opolskiego Pana Andrzeja Buły, prezydenta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego oraz ich służb (…) to pokazuje, że przy wspólnej pracy i zaangażowaniu tak wielu osób, można w ciągu tak krótkiego czasu dokonać rzeczy, o których jeszcze kilka miesięcy temu nikt z nas sobie nie wyobrażał– podkreślił, zaznaczając też, że prace przy powstaniu szpitala tymczasowego były wykonywane zgodnie z harmonogramem.
Jak wskazuje oficjalna strona UW, minione tygodnie służyły m.in. doposażaniu placówki w sprzęt medyczny oraz szkoleniu personelu. Wojewoda zaznaczył również, że choć w ostatnich dniach widać spadek liczby zachorowań na koronawirus w regionie, wyniki te nie mogą napawać przedwczesnym optymizmem.
Szpital tymczasowy w Opolu prowadzi rekrutację: Koronawirus. Ile płacą za pracę w szpitalu tymczasowym? W Opolu trwa rekrutacja!
Polecany artykuł:
CWK jest już pełen sprzętu potrzebnego do walki z wirusem. Wewnątrz - 150 łóżek covidowych. Nie cały ten sprzęt będzie jednak wykorzystywany od razu, na razie personel jest gotowy na obsługę 30 łóżek.
- Z uwagi na to, żeby szpital mógł przyjmować wszystkich pacjentów, musi być personel. Na tę chwilę mamy przygotowany personel, tak jak wcześniej zakładaliśmy, dwa moduły; jeden moduł ogólny i jeden moduł OIOM-owski, to jest 30 łóżek - zdradza dyrektor USK w Opolu.
W całym województwie opolskim jest 1129 łóżek gotowych dla pacjentów z COVID-19, z czego 524 jest w tej chwili zajętych (wolnych 605).W regionie są 63 respiratory, z czego 26 obecnie zajętych.
Polecany artykuł: