Szkoła Medyczna i Uniwersytet Opolski zostaną połączone. Po 5 latach to już pewne, rozporządzenie podpisał Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dzisiaj (21 maja) w Sali Senatu Uniwersytetu Opolskiego. Inauguracja wspólnego roku akademickiego odbędzie się 6 października.
Na miejscu podczas podpisywania dokumentów byli m.in. Jarosław Gowin, Anna Budzanowska, czy dr hab. Tomasz Halski – rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Co i kto zyska? Odpowiedział Marcin Ociepa, samorządowiec z Opola, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Połączenie UO i Szkoły Medycznej. Kto i co zyska?
Student dotychczasowego Uniwersytetu Opolskiego zyskuje dyplom większej, silniejszej uczelni akademickiej, a student Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej zyskuje dyplom uniwersytecki, bez uszczerbku dla zawodowości i profesjonalizmu
Te negocjacje trwały 5 lat. Dzisiaj, cały proces podsumował na spotkaniu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojciech Murdzek, mówiąc, że bilans plusów i minusów zdecydowanie był po stronie plusów.
[...] gdy przedstawiono mi listę plusów i minusów połączenia uczelni musiałem stwierdzić, że przewaga plusów była druzgocąca. Zależało mi więc, by sfinalizować proces połączenia uczelni i by odbyło się to z przekonaniem obu stron, że dzieje się dobro [...] wątpliwości zostały rozwiane, przede wszystkim dzięki obydwu panom rektorom, którzy rzeczy dobre przedłożyli nad minusy. Chcemy, by Uniwersytet Opolski był mocnym uniwersytetem, wzmocnionym potencjałem PMWSZ.
Jarosław Gowin: Bezdyskusyjna sprawa w zubożałym świecie
Jarosław Gowin skomentował sytuację, mówiąc, że szybciej z kryzysu wyjdą państwa, które postawią na rozwój innowacyjnej gospodarki.
To jest rzecz bezdyskusyjna. W tym zglobalizowanym i zubożałym świecie, szybciej z kryzysu będą wydobywać się te państwa, które postawią na rozwój innowacyjnej gospodarki, opartej o dorobek naukowy.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!
Polecany artykuł: