Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej tylko zgłaszajcie swoje miejsca do plebiscytu „Świeć się z Energą”. W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.
Świeć się z…
Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.
Aby twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.
Konkurs fotograficzny
Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych. Pamiętajcie, liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka, Moja Iluminacja. Zgłoszeń należy dokonywać za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej swiecsie.pl.
Konkurs rusza 6 grudnia, wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl.
Czy Płock zaświeci się najpiękniej w całej Polsce?
Płock brał udział w "Świeć się z Energą" już 4 razy. W 2013 r. zajął bardzo wysokie, 2. miejsce, a w 2014 otrzymał wyróżnienie. W tym roku znowu ma szansę "zabłysnąć", bo miasto szykuje nowe iluminacje, który jak zwykle powstają przy współpracy z lokalnymi firmami i szkołami. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Zespołu Szkół Technicznych co roku zajmują się konserwacją światełek.
Nowe iluminacje po raz pierwszy pojawią się na oddanym w tym roku do użytku po remoncie nabrzeżu. Aż 16 sztuk dekoracji świątecznych trafi ponadto na ulice Bielską, a kolejnych 12 ozdób znajdzie się na rondach: Wojska Polskiego, Lajourdie, H.I.T. Grabskich, 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa i rondzie Otolińska.
Iluminacje znane dobrze z poprzednich lat będzie można natomiast podziwiać na Starym Rynku. Przyozdobią one budynek ratusza i znajdujących się tam kamienic, dwa świąteczne drzewka (serca), fontannę (bombki 3D) i latarnie (parasolki).
Pozostałe świąteczne dekoracje zostaną zamontowane na ulicach: Nowy Rynek, Bielskiej, Królewieckiej, Kobylińskiego, Jachowicza, Tumskiej, Kwiatka, Kolegialnej, Sienkiewicza oraz na pl. Narutowicza i skrzyżowaniach: Jachowicza/Kobylińskiego; Kilińskiego/Piłsudskiego; Kobylińskiego/Łukasiewicza.
Czy to wystarczy, by wygrać? To już zależy od was, drodzy płocczanie.
Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa (www.energa.pl), Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.
Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.
Akcja Partnerska