Jeśli nie wiecie jeszcze, jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w Płocku, to najwyższy czas, by się na to odpowiednio przygotować. Wasi pracodawcy musieli do końca stycznia przesłać do oddziału formularze PIT-11 i PIT-R, które z kolei powinny trafić w wasze ręce najpóźniej do końca lutego. W tym roku to nawet jeszcze dłużej, bo 29 lutego przypada w sobotę, więc zgodnie z ordynacją podatkową za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy, czyli 2 marca.
Jeśli macie już wszystkie niezbędne dokumenty, to Urząd Skarbowy w Płocku przyjmuje wasze rozliczenia: PIT-36, PIT-37 lub PIT-38 od 15 lutego do 30 kwietnia, natomiast PIT-28 tylko do 2 marca.
Polecany artykuł:
PIT 2020. E-PIT
Dzięki uruchomionej w 2019 r. platformie sprawdzicie stan swojego zeznania podatkowego za miniony rok, które przygotowuje sam urząd. E-PIT jest dostępny pod adresem: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit. Obejmuje zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38, wyłączając jednak osoby, które uzyskały przychody z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. Mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy posiadają zeszłoroczną deklarację podatkową, lub pozostali, o ile mają profil zaufany.
PIT 2020. Rozliczenie bez udziału e-PIT
Jeśli wolimy sami wypełnić PIT, możemy go pobrać na miejscu lub na stronie internetowej urzędu skarbowego i Ministerstwa Finansów. Wypełniony druk możemy zanieść osobiście, wysłać pocztą konwencjonalną lub przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem zakładki e-Deklaracje: www.podatki.gov.pl/pit/e-deklaracje-pit/. Dzięki ostatniemu rozwiązaniu czas oczekiwania na rozliczenie wynosi maksymalnie 45 dni.
PIT 2020. Zasięg terytorialny
Urząd Skarbowy w Płocku obejmuje podatników z terenu miasta i powiatu płockiego, w skład którego wchodzą następujące miasta i gminy: Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Wyszogród.