Płock. Praca szuka człowieka! Co zrobić, żeby przekwalifikować się na brukarza?

i

Autor: Pracuj.pl Brukarz zarabia ok. 4 tys. brutto misięcznie

Brukarz - potrzebny fachowiec

2020-03-10 11:35

Trudno wyobrazić sobie brukowane drogi wykonane z płyt, a także chodniki, ścieżki i alejki bez profesjonalnego wykonania. Liczne dziury i uskoki byłyby wtedy na porządku dziennym. Dlatego tak ważne jest, by zamierające zawody tradycyjne pozostały popularne. Do takich profesji należy brukarz. Dobrze wykonany chodnik, parking czy podjazd może przecież służyć na długie lata.

Brukarz - charakterystyka wymagań

Osoba, która chce podjąć pracę na stanowisku brukarza powinna posiadać odpowiednie przygotowanie. Dlatego preferowane są osoby, które ukończyły szkołę zawodową lub branżową w tej dziedzinie. Układanie kostki brukowej, betonowej czy kamiennej wbrew pozorom wymaga sporej wiedzy na temat spoistości, kruchości poszczególnych materiałów i dobierania ich na tej podstawie.

Brukarz zatem powinien mieć umiejętności praktyczne wykonywania poszczególnych elementów infrastruktury drogowej z wyżej wymienionych materiałów. Pożądana jest także umiejętność obsługi urządzeń drogowych takich jak zagęszczarki czy walce, które są niezbędne do odpowiedniego wykonania drogi. Wibroprasowanie decyduje bowiem o trwałości np. ścieżki rowerowej.

Płock. Szukacie pracy? Mamy propozycję dla wszystkich, którzy mają manualne zdolności!

i

Autor: Pracuj.pl Do wykonywania zawodu brukarza potrzebna jest wiedza na temat spoistości, kruchości poszczególnych materiałów i dobierania ich na tej podstawie

Czy warto zostać brukarzem?

Patrząc na to ile pojawia się propozycji pracy dla brukarzy, to zdecydowanie warto pomyśleć o tym zawodzie na etapie wybierania ścieżki edukacyjnej po szkole podstawowej lub nawet nieco później. Zarobki również mogą być satysfakcjonujące, gdyż dobrzy fachowcy mogą liczyć nawet na ok. 4 tys. zł wynagrodzenia.

Oferty pracy dla brukarzy można znaleźć na stronie Pracuj.pl, a także chociażby na stronach urzędów pracy.

Niewątpliwie jest to praca, która wymaga precyzji, a także cierpliwości. Ważna jest również umiejętność pracy w grupie. Poszczególne etapy od wybierania podkładu, przez jego umiejętne rozłożenie aż do brukowania i wibroprasowania muszą być przeprowadzone bez wyjątku.

Dodatkowe uprawnienia, które posiada brukarz są atutem i pozwalają mu zarobić nieco więcej w branży drogownictwa. Przede wszystkim warto nadmienić, że brukarz może również założyć własną działalność. Rozwój branży budowlanej i ilość powstających nowych inwestycji sprawia, że pracy dla takich specjalistów z pewnością w najbliższych kilkudziesięciu latach nie zabraknie. Oczywiście brukarz zajmuje się również naprawą zniszczonych nawierzchni, wszak żaden materiał nie jest niezniszczalny.

Płock. Szukacie pracy? Mamy propozycję dla wszystkich, którzy mają manualne zdolności!

i

Autor: Pracuj.pl Oferty pracy dla brukarzy znajdziecie na Pracuj.pl

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają