Płock. Rewolucyjna zmiana w PGNiG Superlidze! Co z transferami Orlen Wisły?

2020-02-07 13:37

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o wprowadzeniu obowiązku posiadania na boisku co najmniej dwóch obywateli Polski w rozgrywkach PGNiG Superligi. To rewolucyjna zmiana, bo do tej pory nie było takiego wymogu. Czy nie pokrzyżuje to ruchów transferowych Orlen Wisły Płock, w której składzie dominują obcokrajowcy? Związek zniósł ponadto limit 3 graczy dla zawodników spoza Unii Europejskiej.

Rewolucyjna zmiana wchodzi w życie od nowego sezonu, czyli rozgrywek 2020/2021. Stosowną uchwałę w tej sprawie zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął już 18 grudnia, ale poinformował o niej dopiero w piątek. Nowy przepis wprowadza obowiązek posiadania na boisku co najmniej dwóch obywateli Polski, co dotyczy PGNiG Superligi, PGNiG Superligi Kobiet i Pucharu Polski. Jednocześnie zniesiony został limit 3 graczy występujących na parkiecie w barwach jednej drużyny dla zawodników spoza Unii Europejskiej. Co to oznacza dla Orlen Wisły Płock?

Co z transferami Orlen Wisły?

Wicemistrzowie Polski mają na ten moment 10 Polaków w składzie pierwszego zespołu. Są to: Adam Morawski, Michał Daszek, Przemysław Krajewski, Mateusz Piechowski, Jakub Kozłowski, Wiktor Jankowski, Mateusz Góralski, Leon Sowul, Mikołaj Czapliński i Paweł Kowalski. Na regularne występy może jednak liczyć tylko pierwszych czterech. Aż 5 z całego grona występuje ponadto na tej samej pozycji - skrzydłowego.

Według nieoficjalnych informacji po sezonie z klubem pożegnają się Góralski i Piechowski, a kontrakt kończy się Krajewskiemu. Co w takim razie z transferami Orlen Wisły? Czy rewolucyjna zmiana przepisów oznacza, że możemy się spodziewać większej liczby Polaków?

Nie tylko Orlen Wisła. Czy Płock można nazywać stolicą piłki ręcznej? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Ile klubów piłki ręcznej z Płocka występuje w rozgrywkach esktraklasy lub I ligi?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają