Niektóre miejsca zmodernizowano inne zaprojektowano od nowa. Efekt prac związanych z odnową parków i placów zabaw podsumowuje wystawa, którą można zobaczyć w parku Stare Koryto Warty.
- Dążymy do tego, by mieszkańcy każdej dzielnicy mieli blisko domu przestrzeń, w której będą mogli przyjemnie spędzić czas – powiedział w rozmowie z Radiem Eska prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. – Chodzi o to, żeby w najbliższym sąsiedztwie móc iść z dzieckiem na spacer, móc się nim zająć, a jednocześnie mieć dla nie go atrakcje – dodaje Jaśkowiak.
Rewitalizacja i odnowa poznańskich parków to także odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Świadczą o tym m.in. wyniki głosowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, w którym przeważały projekty nawiązujące do potrzeby organizacji infrastruktury najbliższej okolicy.
Do działań, zrealizowanych dzięki społecznemu zaangażowaniu zalicza się m. in. całkowicie odnowiony Park Górczyński oraz Park im. Heweliusza na Grunwaldzie, a także Smochy Pumptruck na os. Krzyżowniki-Smochowice. To zwycięskie projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, na rzecz których udało się także pozyskać dodatkowe finansowanie z budżetu miasta i Rad Osiedli.
Oczywiście w ramach odnowy poznańskich parków realizowane są już kolejne inwestycje - chodzi m.in. o park w rejonie ulicy Dolna Wilda czy największy park jaki powstanie w Polsce po 1989 roku - Park Rataje.
- Inwestycja nie jest łatwa, na szczęście wszystko idzie zgodnie z planem – powiedział Radiu Eska, wiceprezydent Poznania, Maciej Wudarski. – Będziemy starać się o dodatkowe dofinansowanie. Z narodowego Funduszu Ochrony Środowiska przejęliśmy bowiem jako miasto dodatkowe tereny, w związku z tym jest szansa na to, że Park Rataje będzie jeszcze większy i jeszcze wspanialszy – dodaje Wudarski.
A wystawę prezentująca niektóre z zakończonych inwestycji można oglądać w Parku Stare Koryto Warty do 10 października.