Lech Poznań 19 marca 2022 roku obchodzić będzie setne urodziny. Klub jednak świętować je będzie przez cały rok. Władze Kolejorza odsłonili harmonogram jubileuszowych obchodów, a na pierwszych plan wysuwa się budowa i otwarcie klubowego muzeum. Wielu kibiców od wielu lat domagało się takiego miejsca i w końcu się to ziści. Jak informuje poznański klub, "przez kilka miesięcy specjalnie powołany zespół pracował nad koncepcją i gotowe są już projekty". - W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się prace budowlane, które pozwolą przygotować powierzchnię przeznaczoną pod muzeum. Wybór padł na pomieszczenie znajdujące się przy sali konferencyjnej, łączące ją z tzw. strefą 0, czyli przedmeczowo zamkniętym obszarem przeznaczonym tylko dla piłkarzy, sędziów i oficjeli. Pomieszczenie to zostanie powiększone kosztem sali konferencyjnej, która zostanie przebudowana, co przez jakiś czas oznaczać będzie utrudnienia, za co z góry przepraszamy - tłumaczy klub.
Polecany artykuł:
Władze Kolejorza podkreślają, że chciały, aby muzeum zlokalizowane było w samym "sercu" stadionu przy Bułgarskiej, czyli nieopodal szatni i wyjścia na murawę. - Wszystko po to, żeby przeszłość w naturalny sposób mieszała się z teraźniejszością. A umiejscowienie - w kameralnej przestrzeni ponad 100 metrów kwadratowych - przy recepcji i holu głównym sprawia, że muzeum będzie znajdować się idealnie na trasie wycieczek stadionowych - tłumaczą przedstawiciele klubu.
Klub ciągle gromadzi pamiątki, które znajdą się w muzeum. - Jeśli ktoś z Państwa jest w stanie nam pomóc zgromadzić kolejne cenne rzeczy związane z historią Kolejorza, to prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] lub telefonicznie: 698 197 986 - czytamy w komunikacie.
Muzeum Lecha Poznań to nie wszystko
Klub przedstawił harmonogram wszystkich atrakcji. Władze Kolejorza chcą odtworzyć historie sprzed lat. Dawny stadion Lecha miał dwa symbole: jupitery i zegar. - Oba elementy bardzo charakterystyczne i ten drugi będziemy chcieli odtworzyć, żeby znów towarzyszył meczom, jakie niebiesko-biali rozgrywają w roli gospodarza. Niedawno na telebimach wyświetlana była elektroniczna wersja zegara i kibice mieli pomysł, żeby odtworzyć ją w wersji 1 do 1. Klub zdecydował się na to i możemy uchylić rąbka tajemnicy, że został już stworzony projekt i zlecenie produkcji - czytamy w komunikacie.
Harmonogram obchodów stulecia Lecha Poznań:
I kwartał:
- Dedykowane grafiki wokół stadionu
- Okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej
- Specjalna oprawa meczu rocznicowego i wręczenie nagród dla laureatów plebiscytu "Złota XI Stulecia Lecha Poznań"
- Finał akcji "Flaga na 100-lecie" z Lech Pils
- Urodziny 19 marca - pierwszy poznaniak urodzony na 100-lecie
- Duma Poznania - rocznicowy outdoor i flagi w przestrzeni miejskiej
- Konkurs literacki z Wydawnictwem Miejskim Posnania
II kwartał:
- Wydawnictwo rocznicowe: komiks
- Wydawnictwo rocznicowe: książka
- Niespodzianka dla uczestników 14. Poznań Półmaraton
- Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy historycznym stadionie na Dębcu
- Upominki dla najwierniejszych kibiców
- Rocznicowy reportaż
- Finał Olimpiady wiedzy o Lechu Poznań
- Piknik rocznicowy
III kwartał:
- Wystawa fotograficzna
- Gra miejska zorganizowane we współpracy z PLOT
IV kwartał:
- Okolicznościowy branding karty PEKA
- Rocznicowa edycja Lech Cup