Teraz wszystko zależy od internautów, którzy mogą głosować na wybrane artefakty. - Liczba lajków zadecyduje, który z artefaktów znajdzie się w kapsule i który z pomysłodawców wygra 3 tysiące złotych - mówi Wojciech Szalbierz z UAM.
Propozycji jest 12, a głosować można wyłącznie na Facebooku 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.
Głosowanie trwa tylko do 24 kwietnia! Na razie liderem są niesporczaki, czyli bezkręgowce, które mogą bardzo długo hibernować.
Kapsuła Czasu zostanie umieszczona 7 maja przy Colegium Minus UAM.
Kapsuła Czasu
Kapsuła Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019 - 2119 to instalacja jubileuszowa, w której 7 maja, czterech Rektorów uczelni współorganizujących jubileusz, złoży artefakty zaproponowane przez społeczność akademicką i wybrane przez laureatów konkursu, jako najbardziej znaczące w historii ostatnich 100 lat, reprezentatywne dla naszej społeczności w sferach życia prywatnego i zawodowego oraz identyfikujące wyzwania i marzenia z jakimi mierzymy się na koniec drugiej dekady XXI wieku.
Niezwykle istotnym dla organizatorów obok samych artefaktów i Kapsuły Czasu jest dyskusja na temat naszej kondycji społecznej, przeszłości i nadziei na przyszłość, dla której przestrzenią jest ogłoszony konkurs.
Organizatorem Konkursu są uczelnie współorganizujące jubileusz Uniwersytetu Poznańskiego: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego.