E-ocenianie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki. Piszcie czarnym tuszem lub atramentem!

i

Autor: fot. pixabay.com E-ocenianie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki. Piszcie czarnym tuszem lub atramentem!

E-ocenianie na egzaminie gimnazjalnym z matematyki. Piszcie długopisem z czarnym tuszem!

2018-04-16 11:50

W tym roku wprowadzona zostanie nowość na egzaminie gimnazjalnym. W przypadku zadań otwartych z matematyki wykorzystany zostanie elektroniczny system oceniania, tzw. e-ocenianie. O jednej rzeczy uczniowie muszą pamiętać.

Warto wspomnieć, że tegoroczny egzamin gimnazjalny odbywać się będzie w dniach 18-20 kwietnia (środa-piątek). Pierwszego dnia uczniowie będą pisać test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Drugiego dnia czeka ich egzamin z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. Z kolei ostatniego dnia odbędzie się test z języka obcego nowożytnego.

E-ocenianie - najlepiej pisać czarnym tuszem lub atramentem

Ciekawostką jest wprowadzenie dla zadań otwartych z matematyki tzw. e-oceniania. Co to oznacza w praktyce? - Po egzaminie rozwiązania zadań nie trafią do egzaminatorów w wersji papierowej. Rozwiązania zadań otwartych zostaną zeskanowane w komisji okręgowej, a egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań, korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania na ekranie komputera - wyjaśnia Centralna Komisja Egzaminacyjna.

>> Egzamin Gimnazjalny 2018: Harmonogram, terminy i godziny

Prawdopodobnie będą o tym wspominać w szkole, ale CKE radzi uczniom, aby rozwiązania zadań z matematyki zapisywali oni wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.

- Dzięki wprowadzeniu e-oceniania egzaminatorzy mogą pracować w domach, w dogodnym dla siebie terminie, nie tracąc przy tym opieki merytorycznej sprawowanej przez przewodniczącego, z którym mogą konsultować sposób postępowania w przypadku nietypowych rozwiązań. E-ocenianie stwarza również lepsze możliwości monitorowania jakości pracy egzaminatorów - czytamy w wyjaśnieniach CKE odnośnie powodów wprowadzenia e-oceniania.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki