Miasto przejmuje cmentarze komunalne

i

Autor: www.poznan.pl Miasto przejmuje cmentarze komunalne

Miasto w lipcu przejmuje cmentarze na Junikowie i Miłostowie. Jak to wpłynie na ceny usług cmentarnych?

2017-06-25 13:26

Z początkiem lipca prowadzenie, utrzymaniem i zarządzaniem cmentarzami komunalnymi będą zajmować się miejscu urzędnicy, a nie prywatna firma, jak to było do tej pory.

25-letnia umowa ze spółdzielnią Universum wygasa w lipcu i już wiadomo, że nie zostanie przedłużona. W związku z tym od 3 lipca sprawy związane z funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych w Poznaniu przejmie biuro administracji cmentarzy mieszczące się przy ul. 23 lutego 4/6. Pod tym adresem będzie można m.in. zarezerwować terminy pogrzebów, załatwić kwestie opłat za groby i prolongowanie terminu prawa do grobu. W mieszczącej się w biurze administracji cmentarzy filii Urzędu Stanu Cywilnego wydawane będą akty zgonu.

- Nowe zarządzenie Prezydenta Miasta Poznania nie zmienia aktualnie obowiązujących cen za udostępnienie miejsc grzebalnych na cmentarzach komunalnych. Są w nim wyszczególnione opłaty cmentarne, które nie były ujęte w starym zarządzeniu, a były pobierane były przez dotychczasowego zarządcę - Spółdzielnię Pracy Universum - wyjaśnia Ziemowit Borowczak, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Rozszerzenie katalogu opłat za pośrednictwem zarządzenia prezydenta jest konsekwencją przejęcia pełnego zarządzania cmentarzami przez Miasto.

- Do tej pory te opłaty, w takiej samej wysokości, były pobierane przez Universum - tłumaczy Ziemowit Borowczak i dodaje, że teraz wszystkie będą przeznaczane na utrzymanie cmentarzy komunalnych.

Akty zgonu będzie można uzyskać także w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Libelta 16/20. Opłatami cmentarnymi, rezerwacjami grobów oraz wydawaniem przepustek na wjazdy pojazdami zajmować się będą również biura cmentarzy, zlokalizowane przy wjazdach na nekropolie: na Miłostowie - od strony ul. Gnieźnieńskiej, na Junikowie - od strony ul. Grunwaldzkie- informuje biuro prasowe Urzędu Miasta. 

Czytaj też: Jak znaleźć grób na cmentarzu w Poznaniu? Użyj wyszukiwarki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają