Strajk Kobiet. UAM zapłaci za odpowiedź na jedno pytanie
"Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wielkopolski, także tych, którzy tu tylko studiują, uczą się lub pracują, bez względu na płeć, wiek, wykształcenie, światopogląd czy poglądy polityczne, którzy przynajmniej raz począwszy od 22 października 2020 wzięli udział w proteście." - przekazują władze Wydziału Socjologii UAM w Poznaniu.
Komitet Konkursowy będzie oceniał wyłącznie szczerość, szczegółowość i refleksyjność odpowiedzi, a nie poprawność ortograficzną i gramatyczną, polityczną czy obyczajową.
UAM zaznacza, że jeżeli zainteresowanie będzie duże, a odpowiedzi spłyną lawinowo, Zakład opublikuje najlepsze odpowiedzi pod pseudonimami (godłami) lub nazwiskami, zależnie od wyrażonej przez autorów zgody.
Są też wymogi techniczne. Każda praca powinna liczyć sobie co najmniej (im więcej tym lepiej) 20 tys. znaków (ok. 12 stron) i zawierać następujące informacje:
- Czy uczestniczyłaś/eś już wcześniej, przed 22 października 2020 w jakiś protestach, np. w manifestacjach, happeningach, „spacerach”, wiecach, zbieraniu podpisów itp. akcjach? Jeżeli tak, to czego one dotyczyły?
- Opisz swoje uczestnictwo w protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 października. W ilu takich protestach uczestniczyłaś/eś? W jakich miejscowościach i miejscach? W jakim charakterze? Jakie symbole, hasła itp. trzymałaś/eś w ręku, miałaś/eś na sobie?
- Opisz jak najdokładniej powody dla których wzięłaś/wziąłeś udział w tych protestach? Co Cię do tego skłoniło?
- Opisz jaki był stosunek Twojego otoczenia do tych protestów? Rodziny? Partnera/rki? Przyjaciół? Jak zareagowali na Twój udział w protestach? Czy wspierali Cię czy krytykowali lub, przestrzegali przed udziałem?
- Jakie hasła, okrzyki, wystąpienia, sytuacje najbardziej utkwiły Ci w pamięci?
- Jak sądzisz, czego domagały/li się uczestniczki/y protestów? A jakie postulaty były/są dla Ciebie osobiście najważniejsze? Co chciałabyś/chciałbyś dzięki nim osiągnąć?
- Jak sądzisz, przeciwko komu te protesty były skierowane? Kto był ich adresatem?
- Co sądzisz ogólnie o zachowaniu uczestniczek/ów protestów?
- A jak oceniasz reakcje przechodniów, policji, władz miasta, lokalnych polityków, lokalnej prasy, radia i telewizji, pracodawców i innych grup i środowisk na te protesty?
- Czy mogłaby/mógłbyś krótko opisać jak wyglądał jeden wybrany przez Ciebie dzień, w którym uczestniczyłaś/uczestniczyłeś w protestach?
- Jak sądzisz, co będzie dalej, jakie będą bliskie, a jakie bardziej odległe konsekwencje tych protestów? Jak wyobrażasz sobie Polskę po zakończeniu tych protestów?
- A o jaką Polskę walczysz? Jakiej zmiany oczekujesz?
- Napisz proszę parę zdań o tym, co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?
- Ewentualnie inne uwagi, refleksje itp., które chciałabyś/chciałbyś dołączyć.
- Na zakończenie napisz proszę parę słów o sobie (płeć, rocznik, miejscowość, w której mieszkasz, wykształcenie, itp.).
Odpowiedzi powinny zostać wysłane mailem na adres [email protected] do 31 stycznia 2021 roku. Szczegóły dot. wymogów takich jak nazwa pliku i regulamin konkursu dostępne są na stronie Wydziału Socjologii.
Polecany artykuł: