Do dramatu doszło we wtorek (15 września 2020 roku). Sylwia N., zamiast rano stawić się na posterunku pod Poznaniem, zabrała do swojego auta synka Wiktora (9 l.) i pojechała do lasu niedaleko domu. Tam wydarzył się dramat, którego nikt nie przewidywał. - Nic nie wskazywało na to, że może się coś takiego stać - oceniła prok. Ewa Woźniak. Śledztwo trwał blisko dwa lata. Według prokuratury do śmierci kobiety nikt się nie przyczynił. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak poinformowała w środę PAP, że postępowanie w tej sprawie prowadzono pod kątem zabójstwa 9-letniego syna policjantki oraz doprowadzenia namową 30-letniej funkcjonariuszki do popełnieniu samobójstwa lub udzielenia jej pomocy w targnięciu się na swoje życie.
CZYTAJ: Policjantka zastrzeliła siebie i synka. Słowa BABCI łamią serce
Prok. Woźniak wskazała, że postępowanie ws. śmierci 9-latka umorzono "wobec śmierci sprawcy", a śledztwo w części dotyczącej doprowadzenia funkcjonariuszki do samobójstwa nie wykazało, by ktokolwiek przyczynił się do targnięcia się przez nią na swoje życie. - Nikt jej nie zmusił ani nie doprowadził poprzez jakieś działania, np. namowy lub udzielenie pomocy, do popełnienia samobójstwa – zaznaczyła.
Prokurator Woźniak podkreśliła, że w sprawie przesłuchani 97 świadków. Dodała, że wobec funkcjonariuszki nie toczyło się żadne postępowanie. Śledczy sprawdzili również dziesiątki tomów akt spraw, które prowadziła policjantka, by ustalić, czy mogły one mieć związek z samobójstwem 30-latki. - Takich okoliczności nie ustalono – zaznaczyła rzeczniczka prokuratury.
30-letnia funkcjonariuszka prewencji pełniła służbę w komisariacie policji w podpoznańskim Swarzędzu. Jak informował w 2020 r. rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak policjantka miała bardzo dobrą opinię wśród kolegów i przełożonych. Funkcjonariuszka pracowała w policji przez sześć lat.
W poniższej galerii zdjęcia dotyczące tej wstrząsającej tragedii
Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Pamiętaj, nie musisz walczyć z problemem na własną rękę!
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112!