Porcelana Chodzież
To koniec słynnej porcelany z Chodzieży. Komunikat Polskiej Grupy Porcelanowej nie pozostawia żadnych wątpliwości. - Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby zachować ciągłość pracy fabryki w Chodzieży, jednak rosnące wyzwania, którym staraliśmy się stawić czoła, nie pozwoliły nam na podjęcie innej decyzji. Motywujemy ją chęcią stałego rozwoju rynku porcelany stołowej, który oferuje coraz to nowsze możliwości, jednak stawia przed producentami także szereg wyzwań - czytamy w oświadczeniu.
Zwolnienia w fabryce porcelany w Chodzieży
Już w 2019 roku doszło do grupowych zwolnień w fabryce porcelany w Chodzieży. Wtedy pracę straciło około 200 osób. Teraz kolejne osoby rozstaną się z firmą. Cała produkcja na zostać ulokowana w zakładach w Ćmielowie i Łubianie. Marka "Chodzież" ma zostać utrzymana, ale firma nie zdradza szczegółów.
- Pragniemy podkreślić, że tradycja i historia chodzieskich wyrobów będzie trwała nieprzerwanie. Dołożymy wszelkich starań, by ukochana marka polskich rodzin wciąż gościła na ich stołach - przekazują władze w swoim oświadczeniu.
Porcelana Chodzież [TRADYCJA]
Początki fabryki porcelany w Chodzieży sięgają 1852 roku. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w tej branży na świecie. Nawet królowa Elżbieta II posiada porcelanę z Chodzieży.