Poznań: Dom Studencki Hanka wyremontowany! Wnętrza kuszą! [ZDJĘCIA]

2018-02-12 18:11

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wyremontował właśnie ważne miejsce w życiu studentów. To Dom Studencki Hanka, którego wnętrza już niedługo wypełnią studenci!

Chętni do zamieszkania w akademiku od 1 marca mogą składać wnioski o zakwaterowanie w dziale nauczania w Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1. Inwestycja obejmowała przebudowę wszystkich kondygnacji budynku Domu Studenckiego „Hanka”. Wokół budynku znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze, dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, uwzględniające maksymalne ograniczenie uciążliwości dla środowiska, w którym będzie funkcjonować. Na terenie inwestycji powstało również zadaszenie dla postoju rowerów. Po remoncie Dom studencki oferuje  200 miejsc w pokojach:
- jednoosobowych – 106 pokoi (w tym 4 z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych);
- dwuosobowych – 47 pokoi.
Wszystkie lokale mieszkalne posiadają indywidualne łazienki z WC wyposażone w prysznice. Obiekt został również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto w budynku zaprojektowano stołówkę studencką oraz pomieszczenia rekreacyjno-sportowe i administracyjne.

Dom Studencki Hanka, w wyniku przeprowadzonego remontu wraz z modernizacją został wyposażony m.in. w następujące systemy bezpieczeństwa:
1. KD kontrolę dostępu, realizowaną poprzez czytniki oraz karty
2. system przyzywowy w wydzielonych pokojach na piętrach od I do IV oraz toaletach
dla osób niepełnosprawnych na parterze budynku,
3. CCTV system monitoringu wizyjnego,
4. SSWiN system sygnalizacji włamania i napadu
5. SSP system sygnalizacji pożaru, którym objęto cały budynek;
6. oświetlenie awaryjne na wszystkie strefy komunikacyjne oraz wymagane przepisami pomieszczenia budynku;

Kultowa "Hanka"

„Hanka” to obiekt „kultowy”, który powstał w latach 1925 – 1929. Zaprojektowany został przez architekta Rogera Sławskiego jako zaplecze socjalne dla studentów i kadry naukowej ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego. Oddany do użytku początkowo jako hotel dla gości PeWuKi (Powszechnej Wystawy Krajowej, 1929 r.), charakteryzuje się klasycznymi formami architektonicznymi.  Budynek jest obiektem zabytkowym indywidualnie wpisanym do rejestru zabytków pod numerem A 255 decyzją z dnia 22 października 1984 roku. To budynek czteroskrzydłowy, zamknięty w obrysie prostokąta o przedłużonych skrzydłach: południowym i północnym, o sześciu kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej.

Budynek od lat wymagał odrestaurowania. We wrześniu 2013 roku zgodnie z decyzją ówczesnego Rektora UAM prof. dr hab. Bronisława Marciniaka ogłoszono konkurs na opracowanie projektu architektonicznego generalnego remontu Domu Studenckiego przy Al. Niepodległości 26 wraz z zagospodarowaniem otoczenia budynku.
Łączna powierzchnia terenu objętego opracowaniem konkursowym wynosiła 7059 m2.

W wyniku konkursu  prawo do wykonania dokumentacji projektowej uzyskała pracownia projektowa IRON TOWER INVESTMENT Paweł Wieczorkiewicz S.K. ul. Mostowa 11/4, 61-854 Poznań.
Pod koniec 2015 w wyniku rozstrzygnięcia przetargu generalnym wykonawcą została Spółka Akcyjna SKANSKA z siedzibą w Warszawie przy ul. Gen. Józefa Zajączka 9.
Inwestycja obejmowała przebudowę wszystkich kondygnacji budynku Domu Studenckiego „Hanka”. Wokół budynku znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze, dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu, uwzględniające maksymalne ograniczenie uciążliwości dla środowiska, w którym będzie funkcjonować. Na terenie inwestycji powstało również zadaszenie dla postoju rowerów.

>> Inspekcja Handlowa: Małe sklepy mają duży problem z cenami 

>> GUS policzył średnie zarobki Polaków. Ile zwykle dostajemy na rękę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają