W zestawieniu, przygotowane przez dziennikarzy Gazety Wyborczej, wzięto pod uwagę 21 dużych polskich miast. W grę wchodziły różne kryteria, m.in.: odsetek nastolatków (16-19 lat) i ludzi młodych (20-24 lata) oraz liczba radnych miejskich poniżej 30 roku życia. Istotną kwestią dla sporządzenia takiego rankingu była liczba uniwersytetów, państwowych instytutów badawczych i innych uczelni publicznych i prywatnych w mieście oraz to, ile studentów się tam kształci. Ważna była również liczba studentów zagranicznych oraz liczba miejsc w akademikach. Należało także wziąć pod lupę przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w stosunku do średniej krajowej.
- Nie jestem zaskoczony wynikami tego rankingu - powiedział, prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, portalowi Poznań.pl - W Poznaniu słuchamy głosu młodych ludzi i odpowiadamy na ich oczekiwania. Na prośbę Młodzieżowej Rady Miasta powołałem pełnomocniczkę ds. młodzieży i współpracy akademickiej, dzięki której współpraca jest jeszcze bardziej owocna. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przyciągamy do miasta poważnych inwestorów. Dzięki temu absolwenci poznańskich uczelni mogą tu znaleźć dobrą pracę w nowoczesnych sektorach zaraz po studiach. - dodaje.
Dowiadujemy się także, że miasto już pracuje nad projektem "Polityki dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025". Konsultacje społeczne potrwają do 25 września 2018 roku. Na to wydarzenie miasto zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania, Młodzieżową Radę Miasta Poznania, samorządy uczniowskie szkół ponadpodstawowych i artystycznych na terenie Poznania, samorządy studenckie uczelni z siedzibą na terenie Poznania, organizacje pozarządowe, jak i wszystkich zainteresowanych.
Autor: Julia Wieczorek
>> Wielkopolska: Jakie imiona są najpopularniejsze w naszym województwie? Niektóre dziwią!
>> UWAGA! Popularny syrop wykrztuśny wycofany przez GIF! Sprawdźcie, czy nie macie go w swoich apteczkach!
Zobacz TO WIDEO: