Burza z piorunami

i

Autor: www.wikipedia.com Burza z piorunami

Poznań: Ostrzeżenia przed nawałnicami, wichurami i burzami! Jak je otrzymywać?

2017-08-17 12:58

Mieszkańcy Poznania mają kilka możliwości na otrzymywanie od Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzeżeń dotyczących między innymi pogody. Wszystkie są oczywiście darmowe. Sprawdźcie szczegóły.

Ostatnimi czasy pogoda w Poznaniu nas nie rozpieszcza. Nad naszym miastem tylko tego lata przeszło kilka potężnych burz i nawałnic. Na szczęście nie wyrządziły one większych strat. Część mieszkańców o zagrożeniu dowiaduje się z mediów, ale okazuje się, że można ostrzeżenia można otrzymywać również bezpośrednio od Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Nie mamy wpływu na pogodę i skutki nagłych wichur. Jednak miejskie Centrum Zarzadzania Kryzysowego monitoruje możliwe zagrożenia przez 24 godziny na dobę. Jeżeli tylko pojawia się niebezpieczeństwo, to bez zwłoki informujemy naszych mieszkańców i przestrzegamy by zachowali ostrożność - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Jedną z opcji na otrzymanie powiadomienia o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, ale też o innych sytuacjach kryzysowych w mieście jest poznański system powiadamiania poprzez wiadomości SMS. Aby otrzymywać informacje o zagrożeniach najłatwiej jest zarejestrować swój numer telefonu poprzez formularz na stronie www.poznan.serwersms.pl Usługa jest darmowa. - Ostrzegamy głównie o zagrożeniach pogodowych. Latem o upałach i nawałnicach, zimą o silnych mrozach. Jeżeli zachodzi taka konieczność informujemy również o innych zdarzeniach, które wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców. W tej chwili z powiadomień smsowych korzysta ponad 13 tysięcy poznaniaków - wyjaśnia Tomasz Siudziński, dyspozytor CZK.

Można korzystać również z aplikacji Regionalny System Ostrzegania. Jest ona dostępna we wszystkich sklepach poszczególnych systemów - Google Play, App Store, Windows Phone Store. RSO zawiera również poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych: burz i nawałnic, wichur, powodzi, upałów, silnych mrozów, ale także dotyczące alarmów bombowych, zagrożenia terrorystycznego, pożarów, skażenia substancją toksyczną czy też pierwszej pomocy.

A Wy skąd czerpiecie informacje na temat niebezpiecznych zjawisk?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają