Poznań. Zwolnienia grupowe w GSK. To przez sztuczną inteligencję

i

Autor: LUKASZ JUSZCZAK/REPORTER 170 osób straci pracę w koncernie biofarmaceutycznym GSK w Poznaniu w ramach zwolnień grupowych

Znaczna liczba

Zwolnienia grupowe w GSK. Winna sztuczna inteligencja! Tyle osób zostanie bez pracy

2024-11-22 14:53

170 osób straci pracę w koncernie biofarmaceutycznym GSK w Poznaniu w ramach zwolnień grupowych. Redukcja etatów dotknie przede wszystkim pracowników działu IT, którzy w niedalekiej przyszłości mają zostać zastąpienie przez sztuczną inteligencję. W gronie osób, których obejmą zwolnienia grupowe w GSK w Poznaniu, są również te pracujące przy rejestracji leków.

Poznań. Zwolnienia grupowe w GSK. To przez sztuczną inteligencję

Firma GSK w Poznaniu zaplanowała zwolnienia grupowe, które obejmą 170 osób - informuje Radio Poznań. Przedsiębiorstwo jest częścią globalnego koncernu biofarmaceutycznego, znanego do niedawna jako GlaxoSmithKline, które zajmuje się " łączeniem nauki, technologii i umiejętności, aby razem pokonywać choroby".

W realizacji tych szczytnych celów nie weźmie już udziału część osób pracujących przy rejestracji leków i, głównie, działu IT. Jak mówi Hieronim Marut, przewodniczący "Solidarności" w GSK w Poznaniu, zwolnienia grupowe to min. efekt rozwoju sztucznej inteligencji.

- Świat się zmienia, a ta branża IT w szczególności. Rezygnuje pracodawca z pewnych funkcji, też pewne funkcje zagwarantowane będą w przyszłości przez sztuczną inteligencję. Firma się zmienia i są inne wymagania. Jednym z punktów uzasadnienia jest to, że pewne funkcje są automatyzowane poprzez sztuczną inteligencję. Świat się zmienia - powiedział Radiu Poznań.

Jak dodaje Marut, zwolnienia grupowe w GSK w Poznaniu będą jeszcze przedmiotem przyszłotygodniowej dyskusji w firmie. Związki zawodowe walczą, by redukcja etatów była mniejsza niż zapowiadana.

Zwolnienia grupowe już wcześniej zapowiedziała inna wielkopolska firma - Amica z siedzibą we Wronkach. Od 20 listopada do 20 grudnia zostanie nimi objętych 39 osób, a zakład uzasadnił konieczność redukcji etatów w specjalnym komunikacie.

Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne od lat pomagają zwierzętom z amputowanymi kończynami

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają