Do głównych zadań pracownika produkcji należy najczęściej obsługiwanie maszyn i nadzorowanie ich prawidłowego funkcjonowania, sortowanie czy przygotowanie gotowych wyrobów do wysyłki. Jednak w przypadku stanowisk takich jak operator maszyn czy magazynier praca na produkcji to o wiele więcej niż tylko praca fizyczna.
Czym zajmują się osoby na tych stanowiskach?
Do głównych zadań operatorów należy obsługa specjalistycznych urządzeń, a także czuwanie nad realizacją planów produkcyjnych. To niezmiernie ważna rola – zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach takich jak Bridgestone Poznań, gdzie każdego dnia wytwarzanych jest ponad 30 tys. opon! Osiąganie takich wyników jest możliwe dzięki zaawansowanym technologicznie sprzętom oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu, a także zaangażowaniu właśnie wspomnianych operatorów. Poza nimi na rynku pracy pożądani są również magazynierzy. Od osób kandydujących na to stanowisko nie wymaga się posiadania specjalistycznego wykształcenia ani konkretnego doświadczenia. W cenie są za to dobra kondycja i odpowiednia siła. W pracy magazyniera istotne są też umiejętności organizacji pracy i działania w zespole.
Praca zmianowa? Da się to ogarnąć!
Zatrudnienie na produkcji zwykle wiąże się z pracą zmianową. Wynika to z faktu, że fabryki bardzo często funkcjonują 24 godziny na dobę. Jest to konieczne ze względu na charakterystykę działania zainstalowanych na liniach produkcyjnych maszyn i to, jak należy je użytkować, by maksymalnie wykorzystać ich możliwości. Choć system pracy zmianowej może wzbudzać pewne wątpliwości, w szczególności wśród osób, które nie miały z nim wcześniej do czynienia, to warto mieć na uwadze jego zalety. Jeśli dobrze się zorganizujemy, nie musimy na przykład brać dnia wolnego czy wychodzić szybciej z pracy, żeby pójść do lekarza lub załatwić jakąś sprawę w urzędzie. Partnerzy pracujący zmianowo mogą też łatwo wymieniać się opieką nad dziećmi, zawożeniem i odbieraniem ich ze szkoły czy zajęć dodatkowych. Ponadto w firmach takich jak Bridgestone Poznań harmonogram pracy jest rozpisywany z góry na cały rok, co pozwala na wygodne planowanie czasu z dużym wyprzedzeniem.
Zarobki pracowników produkcyjnych
Pisząc o plusach jakiejkolwiek pracy, nie można zapomnieć o… wypłacie. W coraz większej liczbie firm pracownicy produkcyjni są na wagę złota, a to powoduje, że pracodawcy oferują im naprawdę konkurencyjne wynagrodzenie. W fabryce Bridgestone w Poznaniu zarobki operatora maszyn do produkcji opon i magazyniera zaczynają się od 4900 zł brutto podczas okresu próbnego, a po trzech miesiącach wynoszą nawet 5400 zł brutto. Jednak to nie wszystko.
Pracodawcy oferują swojej załodze również przeróżne benefity. To już nie tylko karta sportowa czy świeże owoce. W Bridgestone Poznań w ramach pakietu socjalnego można też korzystać z dofinansowania dojazdów do pracy czy prywatnej opieki medycznej. Dla zatrudnionych w poznańskiej fabryce tego oponiarskiego giganta przygotowano ponadto: abonament na usługi telekomunikacyjne na specjalnych warunkach, Pracowniczy Program Emerytalny (w jego ramach składki są w całości finansowane przez pracodawcę), a także zniżki na zakup opon. Prawda, że brzmi ciekawie?
Jeśli jesteś zainteresowany pracą w fabryce Bridgestone Poznań, to mamy dobrą wiadomość – właśnie trwa rekrutacja operatorów maszyn do produkcji opon i magazynierów! Po więcej szczegółów zajrzyj na www.bridgestone-poznan.pl/kariera i wyślij CV!
Artykuł sponsorowany