Prawdy i mity na temat pieszych. To oni powodują wiele zdarzeń drogowych?

i

Autor: KMP Poznań Prawdy i mity na temat pieszych. To oni powodują wiele zdarzeń drogowych?

Prawdy i mity na temat pieszych. To oni powodują wiele zdarzeń drogowych?

2021-02-22 11:52

Panuje powszechne przekonanie, że piesi powodują wiele zdarzeń drogowych. Czy taka jest prawda? Policjanci z Poznania zdradzają prawdy i mity na temat pieszych na drogach.

Policjanci z poznańskiej drogówki podsumowują działania w 2020 roku. W ostatnich dnia rozpoczęli tzw. tydzień wiedzy o bezpieczeństwie na terenie Poznania. Wiemy już, jaka ulica w Poznaniu jest najbardziej niebezpieczna, jakie grzechy popełniają na drodze kierowcy, czy rowerzyści w mieście są bezpieczni oraz to że poznaniacy mylą drogę z torem wyścigowym. Teraz mundurowi zdradzili fakty i mity na temat pieszych.

- Prawdą jest, że piesi nie są sprawcami zdarzeń drogowych. Z winy pieszego tylko niemalże 1 proc. doszło do zdarzeń drogowych - wyjaśniają policjanci z poznańskiej komendy.

Policjanci zdradzili, że w 2020 roku w Poznaniu odnotowano mniej wypadków z winy pieszych. Było ich 66. W 2019 toku były 94 wypadki, a w 2018 - 90.

W ostatnich latach widać także coraz większą świadomość wśród pieszych. Policjanci nałożyli na nich także mniej pandatów. Ukarano 4055 osób, czyli ponad dwa razy mniej niż w 2018 roku (8205 mandatów).

Takie są fakty, a jakie są mity? Poznańscy mundurowi zdradzają jeden z nich.

- Mitem jest, że policjanci z poznańskiej drogówki „polują na pieszych”. Nie są oni sprawcami zdarzeń, więc chcąc zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników na drodze, swoją uwagę skupiamy głównie na kierowcach - czytamy w komunikacie.

Policjanci pchali zepsuty samochód

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają