Już od kilku lat mówiło się, żeby w stolicy Wielkopolski funkcjonowała tzw. Karta Poznaniaka, która miałaby uprawniać do różnego rodzaju zniżek w instytucjach kulturalnych, sportowych czy też w gastronomii. Miejscy urzędnicy zdradzili, że właśnie powstała Osobista Karta Poznańska, która ma spełniać taką funkcję. Korzystać z niego będzie mógł każdy mieszkaniec Poznania, który spełni jeden warunek - rozlicza swoje podatki w stolicy Wielkopolski. - Prawie połowa z każdego PIT-a, który jest tu rozliczany, trafia do miejskiego budżetu. To pieniądze, dzięki którym każdego dnia możemy zmieniać miasto na lepsze. Program OK Poznań powstał, by podziękować wszystkim, którzy odpowiedzialnie płacą podatki w Poznaniu. Mam nadzieję, że szeroka oferta zniżek i rabatów zachęci do rozliczania PIT w naszym mieście również tych, którzy do tej pory tego nie robili. Chcemy, by wachlarz propozycji, jakie oferujemy mieszkańcom, stale się poszerzał - powiedział Jacek Jaśkowiak.
Polecany artykuł:
Jak skorzystać z oferty? Wystarczy wejść na specjalną stronę internetową i się tam zarejestrować. Trzeba będzie na niej m.in. potwierdzić rozliczanie podatków w Poznaniu. Żeby potwierdzić status podatnika, niezbędny jest jeden z dokumentów PIT: 36, 37 lub 40a. Trzeba przygotować jego elektroniczną wersję - czyli skan, plik pdf lub zdjęcie pierwszej strony dokumentu. Urzędnicy przygotowali specjalną instrukcję, która znajduje się na miejskich stronach.
Aplikacja OK Poznań lub karta
Stworzona została specjalna aplikacja mobilna OK Poznań, dzięki której będzie można korzystać ze zniżek. Ponadto powstały punkty Obsługi Klienta dla osób, które nie korzystają z internetu. Będzie można w nich wyrobić imienną kartę użytkownika.
Osobista Karta Poznańska - benefity
Dla osób, które rozliczają podatki w Poznaniu, przygotowano szereg zniżek z wielu obszarów:
- Benefity miejskie - czyli tańsze bilety do miejskich instytucji. Wśród nich są m.in. bezpłatne wejściówki na zwiedzania grupowe wystawy "Antoni Gaudi" w Centrum Kultury Zamek, oferta specjalna na bilety wstępu do Palmiarni Poznańskiej czy 30-proc. zniżki przy zakupie biletów na Poznań Game Arena. Posiadacze OK Poznań będą również mogli raz w roku wejść na miejską pływalnię oraz lodowisko za złotówkę.
- Kultura, sztuka, rozrywka - to zniżki na wydarzenia kulturalne. W tej kategorii znalazły się m.in. tańsze bilety na mecze Lecha Poznań i Warty Poznań, rabaty na bilety wstępu do Muzeum Archeologicznego, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości czy też Rogalowego Muzeum Poznania lub Poznańskiego Muzeum Pyry.
- Sport i rekreacja - tu znajdują się oferty partnerów obejmujące wszelkie formy aktywności fizycznej, m.in. centrum fitness, kręgielni czy parku linowego, a także na rejs morski jachtem żaglowym.
- Gastronomia i dietetyka - w tym obszarze do współpracy zaproszono restauracje, kawiarnie czy lokalne bistra. Użytkownicy OK Poznań mogą skorzystać z rabatów m.in. w Pyra Barze, Spaghetterii Avanti, w poznańskich restauracjach Weranda Family lub kupić taniej Bajgle Króla Jana.
- Zdrowie i uroda - to zniżki na wizyty czy zabiegi w centrach medycznych, m.in. Medicada, Novina czy Certus lub gabinetach kosmetycznych.
- Edukacja - czyli zniżki dotyczące ofert edukacyjnych, m.in tańsze kursy prawa jazdy.
- Sklepy i usługi - w tym obszarze do współpracy zaproszone zostały lokalne sklepy stacjonarne i online. OK Poznań zapewnia m.in. rabaty do księgarni kameralnych, sklepów z odzieżą sportową, tańszy dostęp do internetu, usługi carsharing czy dostęp do ebooków.
Więcej szczegółów znajduje się na miejskich stronach oraz dedykowanej www.okpoznan.pl.
Polecany artykuł: