Polecany artykuł:
Studenci pierwsze warsztaty na ten temat będą mieć już w listopadzie.
- Chcemy, aby wszyscy studenci, którzy będą kończyli kierunek nauczania matematyki i informatyki taki kurs przeszli. Żeby na różnych poziomach szkoły podstawowej i ponadpodstawowej każde z dzieci potrafiło wykorzystać takie klocki - powiedział reporterowi Radia Eska, Maciejowi Melcerowi, Tomasz Piłka z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM.
Uczniowie dzięki budowaniu robotów z klocków nauczą się logicznego myślenia, a dodatkowo podstawowych zasad fizyki. Podobne zajęcia odbyły się podczas Nocy Naukowców.
- Pokazujemy dzieciom jak w ogóle działają roboty, z czego są zbudowane, bo to jest dużo elementów. Pokazujemy im czujniki na odległość, na dźwięk. Potem dzieciaki programują, my przedstawiamy im zadania. Dzieci wpisują program do robota i robot to wykonuje - tłumaczyła jak wyglądają takie warsztaty, Barbara Tracz, która rozpoczęła studia doktoranckie na wydziale.
Klocki LEGO to zabawka dla dzieci już powyżej drugiego roku życia. Maluchy mogą się uczyć dzięki nim już od wczesnego przedszkola.