Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu

i

Autor: fot. www.orsk.ump.edu.pl Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu

Wirtualna rzeczywistość pomoże w rehabilitacji. Pionierski program Szpitala im. Degi

2019-03-01 18:10

To będzie pierwszy taki program w Polsce. W rehabilitacji dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym pomoże wirtualna rzeczywistość.

Program będzie realizowany w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu. Co ważne, rehabilitacja jest bezpłatna, finansowana ze środków Unii Europejskiej. Każdy uczestnik, w ciągu najbliższych trzech lat trwania programu, skorzysta z dwóch dwutygodniowych turnusów.

- Te dzieci, będąc w świecie gier komputerowych i zabaw komputerowych, będą w rzeczywistości poddawane trochę jakby niezależnej od ich woli rehabilitacji - mówi nam prof. Marek Jóźwiak ze Szpitala im. Degi.

W ramach programu do szpitala trafi też wkrótce nowy sprzęt: lokomaty, egzoszkielety, bieżnie, platformy balansowe. Już teraz przyjmowane są zapisy na rehabilitację, która rozpocznie się w kwietniu. Nie wszyscy jednak będą mogli z niej skorzystać.

- Niektóre dzieci są za bardzo chore, za bardzo narażone na ryzyko zastosowania urządzeń technologicznie wspomagających chód. To dotyczy także dzieci z osteoporozą, ze złamaniami, które miały wcześniej miejsce, czy ze zwichnięciami stawów biodrowych - dodaje prof. Marek Jóźwiak.

Szczegóły dot. programu można znaleźć TUTAJ. Program będzie kosztował 19 milionów złotych i niemal w całości zapłaci za niego Unia Europejska. Dodajmy, że w Wielkopolsce na porażenie mózgowe choruje ok. 1500 osób.

CZYTAJ TEŻ:

>> Targi Mody Poznań 2019: sprawdźcie co warto ubrać w tym sezonie

>> Kto wywołuje wilka z lasu? Były widziane w centrum Wągrowca!

ZOBACZ WIDEO:

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają