Od wielu lat w powiecie realizujemy program usuwania azbestu, a od ubiegłego roku dajemy szansę naszym mieszkańcom, by mogli pozbyć się starych i szkodliwych, nieekologicznych pieców. W pierwszej edycji programu skorzystało z takiej możliwości blisko 100 osób – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.
Przeczytaj także: Zamiast samolotem, pociągiem czy autem chce pokonać 2000 km na piechotę!
Dopłata wynosi do 7 tys. zł dla właściciela lokalu. Natomiast jeżeli dotyczy to wspólnoty mieszkaniowej lub właściciela nieruchomości, w której jest kilka lokali mieszkalnych, to mają szansę na wsparcie w wysokości do 14 tys. zł. Jednak nie może to stanowić więcej niż 80 proc. tzw. kosztów kwalifikowanych.
Przeczytaj także: Poznań: Wybory Miss Lesbian Poland w klubie Punto!
Podobnie jak w zeszłym roku u wnioskodawców zostanie przeprowadzona kontrola zarówno przed podpisaniem umowy, jak i po złożeniu dokumentów rozliczenia dotacji. Chodzi o to, by potwierdzić, że wszystko zostało wykonane zgodnie z obowiązującymi w 2019 roku zasadami - mówi Anna Orczewska, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
Przeczytaj także: WOLNOŚĆ - nowy neon na budynku Arkadii [AUDIO]
Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji muszą złożyć pisemny wniosek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18. Szczegółowe informacje dot. wniosku oraz trybu jego składania można znaleźć pod adresem www.bip.powiat.poznan.pl/4110,likwidacja-zrodel-niskiej-emisji.