Poniżej zmiany w dojazdach na cmentarze w Poznaniu
Na ulicach w pobliżu cmentarzy pojazdy mogą poruszać sięz prędkością nie większą niż 30 km/h. Dla ciężarówek wprowadzono zakaz ruchu na: ul. Warszawska do centrum, ul. Arciszewskiego w stronę ul. Ściegiennego, ul. Lutycka, ul. Gnieźnieńska dla tych pojazdów wyznaczone zostały objazdy.
Na ul. Droga Dębińska, w rejonie ul. o. Żelazka i giełdy kwiatowej, już od 25 października ustawione są zapory uniemożliwiające wjazd do parku Jana Pawła II. Niebezpieczne parkowanie na poboczu nie będzie też od tego roku możliwe na początkowym odcinku oraz w rejonie zakrętów na ul. Cmentarnej.
Oprócz tego w rejonach cmentarzy wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe – na lewych pasach ruchu i w pasach rozdziału (Górczyn, Miłostowo, św. Antoniego, ul. Grunwaldzka), lub na poboczach ulic (ul. Lutycka, ul. Szczawnicka, ul. Morasko). Parking przy cmentarzu na ul. Ściegiennego przeznaczony będzie w tym okresie wyłącznie na potrzeby niepełnosprawnych.
Oprócz tego, podobnie jak w poprzednich latach wokół niektórych cmentarzy wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (cmentarze: Junikowo, Jasna Rola, Wiśniowa i Św. Antoniego, ul. Gnieźnieńska). W dniu 1 listopada jednokierunkowe będą też w tym roku ulice: Rzepińska (od ul. Cmentarnej do Małoszyńskiej) i ul. Kordeckiego (od ul. Albańskiej do Węglowej). Po raz pierwszy w tym roku 1 listopada na części postoju taksówek przy ul. Warszawskiej na Miłostowie możliwe będzie zatrzymanie się na chwilę i wysadzenie pasażerów. Obok, na wysokości wejścia na cmentarz, utworzone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Warszawską.
Policjanci pełniący w tych dniach służbę w rejonie cmentarzy będą mogli w razie potrzeby wprowadzać dodatkowe zmiany w organizacji ruchu.
>> Czego nigdy nie usłyszycie od poznaniaków? Jakie zdania nie przejdą przez gardło mieszkańcom Wielkopolski? [GALERIA ZDJĘĆ]
>> Opuszczony szpital psychiatryczny w Owińskach: Czy w tym miejscu straszy? [WIDEO, ZDJĘCIA]
ZOBACZ TO WIDEO