Nasze zegarki przestawimy w nocy z soboty na niedzielę o godzinę do przodu z 2.00 na 3.00, tym samym pośpimy godzinę krócej. Dla śpiących w swoich domach ta godzina, o którą skrócona zostanie noc nie będzie dużym problemem. Inaczej z osobami, które w tym czasie będą w podróży.
W przejściową noc będzie kursowało 18 pociągów PKP Intercity. W komunikacie czytamy, że dotrą do celu zgodnie z rozkładem:
"Pociągi dojadą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem pomimo teoretycznego, godzinnego opóźnienia. Przykładem jest skład IC Pogoria rel. Katowice – Gdynia Główna, który w noc przejściową wyjedzie ze stacji Łódź Chojny o godz. 1:58 czasu zimowego, a przyjedzie na stację Pabianice o godz. 3:14 czasu letniego. Drużyny konduktorskie obsługujące pociągi nocne, które będą kursować w najbliższą sobotę, będą informować pasażerów o zmianie".
W przypadku wątpliwości, warto zajrzeć na stronę www.intercity.pl, lub zadzwonić na infolinię 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).
Obecnie ze zmiany czasu korzysta niemal siedemdziesiąt państw na całym świecie. W Polsce zmiany czasu zaczęły obowiązywać w czasie okupacji hitlerowskiej. Po wojnie nasi rodacy przestawiali zegarki w latach 1946-49. Od tego czasu te praktyki zostały zaniechane, aż do 1977 roku. Od tego czasu aż nieprzerwanie dwa razy do roku przestawiamy wskazówki naszych zegarów.
>> "Niebezpieczne" słodycze w popularnym sklepie! Właśnie zostały wycofane ze sprzedaży