Radomski Szpital Specjalistyczny przekształcony w jednoimienny zakaźny!

i

Autor: Radosław Witkowski/Facebook Radomski Szpital Specjalistyczny przekształcony w jednoimienny zakaźny!

Koronawirus w Polsce. Radomski Szpital Specjalistyczny przekształcony w jednoimienny zakaźny!

2020-04-04 10:08

Radomski Szpital Specjalistyczny został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki w piątek, 3 kwietnia. Lecznicza będzie zajmować się pacjentami podejrzanymi o zarażenie i zarażonymi koronawirusem. Szpital ma mieć dziesięć procent łóżek respiratorowych.

Wojewoda Mazowiecki zdecydował, że Radomski Szpital Specjalistyczny będzie jednoimiennym szpitalem zakaźnym.

- Wojewoda mazowiecki podjął decyzję o przekształceniu bazy łóżkowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w jednoimienny szpital zakaźny, z uwzględnieniem wskaźnika 10 proc. łóżek respiratorowych - powiedziała nam Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody.

- Coraz większa liczba pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz niewystarczająca liczba lekarzy i pielęgniarek sprawiła, że bardzo trudne stało się jednoczesne zabezpieczenie odcinków zakaźnych i niezakaźnych. Nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, w której mogłoby dochodzić do zakażeń w samym szpitalu. Przekształcenie naszego szpitala w zakaźny to najbardziej odpowiedzialna i najlepsza dla pacjentów decyzja. Hospitalizacja pacjentów, którzy są aktualnie leczeni przy ulicy Tochtermana zostanie dokończona. Ze szpitala zostaną wypisani jedynie pacjenci, których stan zdrowia będzie na to pozwalał. RSzS jako jedyny szpital w regionie prowadzi oddział nefrologii z odcinkiem dializ, oddział urologii i chirurgii naczyniowej. Dyrekcja szpitala zapewnia, że będą oni mieli nadal zapewnioną opiekę w naszej lecznicy – napisał na swoim profilu facebookowym Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Wojewoda przekazał Radomskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu na zakup środków ochronnych m.in. kombinezonów ochronnych, masek, przyłbic, preparatów do dezynfekcji rąk w dwóch transzach 276 294 zł.

Wojewoda mazowiecki odniósł się również do doniesień prasowych dotyczących sytuacji w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

- Obecnie na Mazowszu funkcjonuje 10 podmiotów, które leczą pacjentów z COVID-19. Informacje o zajętych i wolnych miejscach w tych placówkach są codziennie raportowane przez szpitale do Wojewody Mazowieckiego. Według stanu na 2 kwietnia 2020 roku na Mazowszu było ponad 1400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem, z czego około 25 procent było zajętych - czytamy w komunikacie przesłanym przez Ewę Filipowicz, rzecznika Prasowego Wojewody mazowieckiego.

Służby wojewody są w kontakcie z dyrekcją Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu i służą wsparciem, jeśli pojawiłyby się problemy w relokacji pacjentów, którzy mają potwierdzone zakażenie koronawirusem SARS–CoV-2.

Koronawirus. Posłuchaj, czy wiesz jakie są objawy zakażenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Jak często chodzisz do sklepu?
Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki