Spis treści
- Mazowsze zamknięte! Całe województwo w regionalnym lockdown'ie
- Minister zamyka Mazowsze. Nowe obostrzenia, nowy rygor [ZASADY]
- Mazowsze: zmiany w szkołach. Wchodzi tryb hybrydowy
- Mazowsze: Od kiedy lockdown?
- Koronawirus. "Znikąd spowolnienia". Trzecia fala rozszalała się na dobre?
Mazowsze zamknięte! Całe województwo w regionalnym lockdown'ie
Rzecznik rządu Piotr Muller już w czwartkowy poranek zapowiadał, że na Mazowszu może powrócić lockdown. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego odbyła się w czwartek 11 marca o godz. 14.00. Potwierdziły się słowa rzecznika. Minister zdrowia utrzymał obostrzenia na Pomorzu (od 13 marca) i przedłużył te w woj. warmińsko-mazurskim - w obu przypadkach do 20 marca.
Ponadto, do szeregu regionów z lokalnym lockdown'em dołaczyło województwo mazowieckie i lubuskie!
Minister zamyka Mazowsze. Nowe obostrzenia, nowy rygor [ZASADY]
To już pewne. Mazowieckie, Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie i Lubuskie - zamknięte! Jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość na Mazowszu?
- zamknięte hotele (wyjątkiem hotele robotnicze)
- ograniczona działalność galerii handlowych,
- zamknięte kina i wszelkie inne ośrodki kulturalne; teatry, galerie sztuki,
- zamknięte obiekty sportowe, które do tej pory były otwarte; baseny, sauny.
Mazowsze: zmiany w szkołach. Wchodzi tryb hybrydowy
Ponadto, w całym województwie mazowieckim wprowadzony zostanie tryb hybrydowy w klasach I-II. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie ukaże się jutro (piątek 12.03.21 r.), opublikuje je MEN.
Mazowsze: Od kiedy lockdown?
W województwie mazowieckim nowe zasady zaczynają obowiązywać nieco później, niż zaostrzenie rygoru choćby w woj. pomorskim. Mazowsze zamyka się od poniedziałku (15.03.21 r.) - Adam Niedzielski mówił na konferencji, że to po to, aby mieszkańcy mogli się do nowej rzeczywistości przyzwyczaić. Nowe zasady - na razie - obowiązywać będą do niedzieli 28 marca.
Koronawirus. "Znikąd spowolnienia". Trzecia fala rozszalała się na dobre?
Od wielu dni mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń. MZ notuje wzrost przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce – stanowi 38,5 proc. wszystkich zakażeń. Z danych wynika, że tylko ostatniej doby odnotowano 21 tys. zakażeń, wykonano ponad 73,3 tys. testów na koronawirusa.
Najgorzej – jeśli chodzi o średnią dzienną liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców – sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim. W ciągu ostatnich tygodni zwiększa się obłożenie łóżek covidowych oraz zajętość respiratorów:
- 18686 zajętych łóżek – 68 proc.,
- 1929 zajętych respiratorów – 71 proc.
Na oddziały trafia coraz więcej młodszych pacjentów. Wiek osób hospitalizowanych w szpitalach spada – średnia wieku obecnie wynosi około 62 lata.