Już we wtorek w Radomiu ponad 35 tysięcy uczniów rozpocznie nowy rok szkolny. Żadna placówka nie została zamknięta, a zgodnie z zapowiedziami dyrektorów i władz miasta, wszystkie są gotowe do rozpoczęcia zajęć. Wniosek o nauczanie hybrydowe złożyli dyrektorzy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałbińskiego. Jeśli sanepid wyrazi zgodę to wtedy będzie możliwość nauki w systemie zdalnym.
- Dyrektorzy szkół wyobrażają sobie zajęcia w formie hybrydowej w ten sposób, że klasy zostałyby podzielone na pół i przez tydzień jedna grupa uczyłaby się w szkole, a druga w domu. Po tygodniu byłaby zmiana i osoby, które uczyłyby się w domu przyszłyby do szkoły. Weekend byłby czas, kiedy można przeprowadzić dezynfekcje klas i całej szkoły. Czekamy teraz na decyzję sanepidu, jeżeli będzie ona pozytywna to prezydent wyda zgodę na takie rozwiązanie. Wychodzimy bowiem z przekonaniem, że to dyrektorzy wiedzą, jak duża jest ich placówka i czy można tam bezpiecznie przeprowadzić zajęcia. Podczas poniedziałkowej narady padły ze strony dyrektorów kilka próśb o wprowadzenie nauczania w formie hybrydowej, jednak dotychczas dostaliśmy skany dwóch wniosków ze szkół, czekamy teraz na opinię ze strony sanepidu - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.
Wśród najważniejszych decyzji jest ta dotycząca noszenia maseczek. Będzie to zalecane, jednak brak jest podstaw prawnych i narzędzi, aby stało się to obowiązkowe. Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 szkoły i placówki oświatowe zostały zaopatrzone w środki do dezynfekcji i ochrony osobiste.
Polecany artykuł: