Jak mówił Wojciech Gęsiak, przewodniczący sądu konkursowego, żadna z prac nie mogła zostać zarekomendować inwestorowi do realizacji.
– Większość prac proponowała wyłącznie rozbudowę, przebudowę lub zupełnie nową kubaturę w miejsce starej. W zasadzie nie rozwiązywała jednej z najważniejszych kwestii, czyli zadaszenia. A jest to największy problem techniczny przy tym przedsięwzięciu. Dlatego też zdecydowaliśmy, że nie przyznamy pierwszej nagrody – tłumaczy Wojciech Gęsiak, przewodniczący sądu konkursowego.
- Z całą pewnością rozstrzygnięcie tego konkursu nie zamyka rozdziału związanego z rozbudową Amfiteatru. Mamy świadomość tego, że taka placówka kulturalna miastu jest bardzo potrzebna i cały czas nad kwestią koncepcyjną będziemy pracować, a finalną decyzje podejmie prezydent – mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.
W konkursie przyznano drugą nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych brutto zdobyła koncepcja przygotowana przez Biuro Architektonicze Limba Eko z Krakowa (nr 7). Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 5 tys. zł zdobył ENONE Architektura i Design z Pabianic (nr 1). Sąd konkursowy wyróżnił także dwie prace przygotowane przez Laboratorium Architektury z Katowic oraz MAG Architekci z Warszawy (nr 3 i nr 8).
Zadanie jakie mieli projektanci polegało na opracowaniu koncepcji przebudowy widowni, sceny oraz budynku MOK „Amfiteatr”. Widownia miała mieć 4,5 tysiąca miejsc siedzących, a całość miała być zadaszona. Projektanci powinni uwzględnić również potrzebę budowy punktów gastronomicznych, toalet oraz miejsc dla wozów transmisyjnych. Z kolei w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr powinny być przewidziane garderoby dla artystów, a także magazyny i pomieszczenia administracyjne. Miała też powstać sala widowiskowa na 300 miejsc oraz kawiarnia.