10 grup zadeklarowało tradycyjną formę pielgrzymowania: 1 Fara, 3 Kaptur, 6 Sercanie, 7A św. Jana Pawła II -Sadków, 18 Dekanat kozienicki, 20 Kuczki, Małęczyn, Gózd, 21 Duszpasterstwo Akademickie, 24 Dekanat szydłowiecki oraz grupa „Ostrobramska” i „Franciszkańska” ze Skarżyska Kamiennej.
- Będzie to liczba o wiele niższa niż w ubiegłych latach. Ale są potnicy, którzy chcą ruszyć na szlak i to im musimy zapewnić bezpieczna pieszą wędrówkę w warunkach epidemii – powiedział w rozmowie z portalem diecezji radomskiej ks. Mirosław Kszczot, dyrektor Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.
Pątnik wychodzący na szlak jest zobowiązany do podpisania deklaracji dotyczącej stanu zdrowia. Każda grupa będzie wędrowała jako zamknięta wspólnota. Pielgrzymi nie będą nocowali tradycyjnie w domach rodzin, które chcą ich ugościć, ale w namiotach. W tym roku nie będzie spotkania wszystkich pielgrzymów w Mstowie i na Przeprośnej Górce. Msza święta dla pielgrzymów z diecezji radomskiej sprawowana będzie 13 sierpnia o godz. 15.00.