Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Radomiu, uchwała ta ma charakter dyskryminacyjny poprzez odnoszenie się do "ideologii LGBT". "Należy zwrócić uwagę na to, że to pojęcie odnosi się do ludzi. W naszych społecznościach lokalnych żyją ludzie o różnej orientacji seksualnej, światopoglądzie, o różnym kolorze skóry i każda społeczność powinna dbać o to, by czuli się jak we własnym domu" - podkreślił sąd.
Jak podkreślił sąd, w swojej uchwale Rada Gminy Klwów odwołuje się do polskiej tradycji. "Bardzo dobrze, tylko, że w polskiej tradycji jest również tradycja tolerancji, a miarą dojrzałości danego samorządu jest to, jak traktujemy swoje mniejszości, bo większość zawsze sobie jakoś poradzi, a stosunek do mniejszości jest miarą naszej oceny" - uzasadniał sąd.
Polecany artykuł:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Radomiu dodał, że w przypadku uchwały podjętej w Klwowie "doszło do naruszenia praw i dyskryminacji pewnej grupy z uwagi na preferencje seksualne". Wyrok w sprawie jest nieprawomocny.
Przypomnijmy, o gminie Klwów w powiecie przysuskim było ostatnio głośno. Podczas II tury wyborów prezydenckich była tam najwyższa frekwencja. Wyniosła ona 94,83 procent. W zorganizowanej przez MSWiA akcji profrekwencyjnej gmina ma otrzymać w nagrodę w postaci wozu strażackiego, wygranego w ramach "Bitwy o wozy".
Źródło: Portal Samorządowy