W szkoleniu wzięli udział policjanci z zespołu oraz grup do spraw Aktów Terroru Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych garnizonu mazowieckiego, w tym technicy kryminalistyki oraz przewodnicy z psami do wykrywania materiałów wybuchowych, policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego, a także biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu.
Polecany artykuł:
Szkolenie było podzielne na trzy etapy. Pierwszy był w formie konferencji ,poświęcony szeroko pojętym treściom dotyczącym materiałów wybuchowych i pirotechnicznych. Przedstawiciele Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP przybliżyli strukturę oraz funkcjonowanie grup do Spraw Aktów Terroru Kryminalnego w kraju. Koordynator organizacji używania i utrzymania psów służbowych w KWP z siedzibą w Radomiu omówiła wykorzystanie psów służbowych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.
Polecany artykuł:
Kolejny dzień poświęcony był zajęciom praktycznym. Rozpoczęły je cztery kontrolowane wybuchy przygotowane na terenie strzelnicy 42 Bazy Lotnictwa Szkoleniowego w Radomiu przez funkcjonariuszy wydziału. Zadaniem uczestników było wykonanie m.in. czynności na miejscu zdarzenia wybuchowego, podziału dowodzenia i odpowiedzialności, podziału zadań podmiotów realizujących czynności minersko-pirotechniczne oraz oględziny miejsca wybuchu w ramach śledztwa powybuchowego.
Ostatni dzień pozwolił na prezentacje zabezpieczonych śladów i dowodów dotyczących użycia samodzielnych urządzeń wybuchowych przez sprawcę oraz omówienie prawidłowego zabezpieczenia śladów.
Polecany artykuł:
Organizatorem szkolenia był Zarząd w Radomiu oraz Wydział do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP i Laboratorium Kryminalistyczne KWP z siedzibą w Radomiu.