Burze siały spustoszenie na Podkarpaciu. Uszkodzone dachy, połamane gałęzie

i

Autor: WikimediaImages/pixabay.com Burze siały spustoszenie na Podkarpaciu. Uszkodzone dachy, połamane gałęzie

niebezpieczna noc

Burze siały spustoszenie na Podkarpaciu. Uszkodzone dachy, połamane gałęzie

2024-03-29 13:20

W nocy w czwartku na piątek (28/29 marca 2024) przez województwo podkarpackie przeszły burze. Jak informują podkarpaccy strażacy, interweniowali oni 44 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w trzech powiatach.

W nocy w czwartku na piątek (28/29 marca 2024) burze dały na Podkarpaciu się we znaki. Strażacy interweniowali aż 44 razy, usuwając skutki frontów burzowych, przechodzących nad częścią Podkarpacia. Dziś podsumowali swoją pracę.

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi i drzew leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. W 6 przypadkach strażacy pomagali zabezpieczyć również uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych, mieszkalnych i budynku użyteczności publicznej - informuje bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach:

  • dębickim,
  • przemyskim,
  • i bieszczadzkim.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nikt nie został ranny.

Zobacz galerię zdjęć: Pożar fabryki klocków w Mielcu 

Pierwsze targi w Kielcach opisały gazety w Rosji i USA. To było 31 lat temu

Jak się zachować w trakcie burzy? Komenda Główna Policji przypomina, by nie szukać schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi czy niestabilnymi konstrukcjami. Należy unikać otwartej przestrzeni, odsunąć się od metalowych przedmiotów i unikać używania komórki. Jadąc samochodem pamiętać należy o możliwych silnych podmuchach wiatru.

- Nie zatrzymujmy się pod drzewami. Często dochodzi do przygniecenia samochodu przez powalone wiatrem konary i drzewa. Jeśli zaskoczy nas burza, a nie możemy wejść do bezpiecznego budynku, pozostańmy w samochodzie - przypomina KGP.

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki