Do dramatycznej śmierci Mileny doszło 26 listopada. Jak powiedzieli w rozmowie z "Super Expresem" Ci, którzy ją znali "Milena była bardzo grzeczna, uśmiechnięta, radosna". Dlaczego więc targnęła się na swoje życie? Sprawę badają śledczy - zabrali rzeczy osobiste 13-latki, by przeanalizować jej notatki, komputer, telefon. Chcą sprawdzić z kim i o czym rozmawiała dziewczynka, bo być może to nasunie odpowiedzi na pytanie, dlaczego w Bykowcach wydarzyła się ta straszna tragedia.
Zobacz też: Bykowce: 13-letnia Milena popełniła SAMOBÓJSTWO. Dramat w Bieszczadach [ZDJĘCIA]
Uczniowie pod opieką psychologów
Szkoła, której uczennicą była Milena zareagowała bardzo szybko - zorganizowano dyżury psychologów już następnego dnia po tragedii. Psychologowie czuwali również przez weekend. Jeszcze w poniedziałek 30 listopada będzie można skorzystać z porady psychologicznej na terenie szkoły.
– To nie są jednostkowe przypadki. Dzieci są coraz słabsze psychicznie. Ukrywają coraz więcej uczuć. Myślą, że sobie z nimi poradzą, ale tak nie jest. Coraz więcej mamy przypadków robienia sobie krzywd przez dzieci, co daje chwilową ulgę, a ostatecznością jest targnięcie się na życie. - mówi w rozmowie z portalem esanok.pl Ewelina Biłas, psycholog, któy pracuje w sanockich szkołach.
Według danych KWP Rzeszów w 2019 roku liczba osób, które popełniły samobójstwo w naszym regionie wyniosła 235, a wśród grupy wiekowej 13-18 było to 6 osób.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń pod bezpłatny numer telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111. Telefon zaufania prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Telefon jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00. Z konsultantami możesz się skontaktować wysyłając wiadomość online www.116111.pl/napisz. Więcej informacji: www.116111.pl