Nabór do straży granicznej w 2023 roku
Jak przekazuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, w ostatnich dniach wcielono grupę 48 młodych adeptów. W pierwszej połowie listopada złożą oni uroczyste ślubowanie i rozpoczną szkolenia podstawowe i podoficerskie. Następnie rozpoczną służbę w placówkach straży granicznej na Podkarpaciu. Ilu nowych mundurowych zaplanowano przyjąć w przyszłym (2023) roku?
- W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym - informuje Emilia Sidor z BIOSG.
Zasady naboru do straży granicznej
Jak dostać się do straży granicznej? Kto może ubiegać się o pracę w straży granicznej? Chodzi o osoby, które mają:
- wyłącznie polskie obywatelstwo,
- nieposzlakowaną opinię,
- co najmniej wykształcenie średnie,
- są gotowe do podporządkowania się dyscyplinie służbowej oraz dają rękojmię dotrzymania tajemnicy służbowej.
- Dodatkowym atutem będzie m.in. ukończenie szkoły w klasie o profilu mundurowym, kursów dodatkowych, znajomość języków obcych czy posiadanie prawa jazdy.
Ile zarabia straż graniczna?
Jednym z podstawowych pytań, na które osoby zastanawiające się nad taką pracą chcą znać odpowiedź, to - ile zarabia straż graniczna? Jak wynika z informacji przekazanych przez BIOSG, wynagrodzenie za służbę po ukończonych kursach wynosi ok. 4400 zł netto. W służbie funkcjonariusze nabywają m.in. prawo do dodatków mieszkaniowych, remontowych, wakacyjnych oraz tzw. mundurówki i 13. pensji. Po zdobyciu wymaganego doświadczenie mundurowi mogą również uczestniczyć w misjach zagranicznych.
Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Praca w BiOSG oraz w Sekcji Organizacji i Naboru Wydziału Kadr i Szkolenia tel.: 16 673 20 78 lub 16 673 23 84, e-mail: [email protected]