Praca szuka człowieka. Osoby zainteresowane służbą w podkarpackiej KAS mają tym razem szansę nie tylko na pracę na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w Korczowej, Medyce i w Krościenku, ale także w innych jednostkach Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu, zlokalizowanych w Krośnie, Dębicy, Przemyślu i Rzeszowie.
Jakie są wymagania? Wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Jak podaje KAS z uwagi na specyfikę pracy mile widziane będzie wyższe wykształcenie ekonomiczne, prawnicze lub administracyjne. W ramach dodatkowych kwalifikacji zawodowych preferowane jest także wykształcenie średnie techniczne w zakresie przydatnym w Służbie Celno- Skarbowej np. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne, prawo jazdy kat. B,C a także ukończone kursy lub szkolenia np. w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, uprawnienia instruktora sportu czy instruktora strzelectwa. Kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej powinni mieć polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie być karani.
- Osoby, które pozytywnie zakończą postępowanie kwalifikacyjne mają szansę na pracę w nowoczesnej, umundurowanej formacji jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową. - informuje KAS.
Aktualnie jest 18 wolnych etatów, jednak niewykluczone, że ta liczba się zwiększy. Szczegółowe informacje na stronie podkarpackiej KAS.