Chociaż od tragedii w Głowaczowej mija już 2 lata, wciąż trudno pogodzić się z ogromem dramatu, do jakiego doszło w poniedziałkowy wieczór (2 listopada 2020). Z rąk własnego brata zginęła piękna, młoda dziewczyna. Natalia miała tylko 17 lat, kiedy 15-letni Aleksander uderzył ją kijem, a później dźgał nożem po całym ciele. Zakrwawioną siostrę przeciągnął przez dom i zostawił w piwnicy. Później sam zadzwonił na 112, ale na pomoc było już za późno.
Rodzice nastolatków podczas tego tragicznego zdarzenia byli na mszy w kościele w Straszęcinie. W Dzień Zaduszny modlili się za zmarłych ze swojej rodziny. W tym czasie ich syn mordował własną siostrę. Kiedy wrócili do domu, ich życie runęło, a serca popękały na tysiące kawałków.
Głowaczowa. "Lista śmierci" Aleksandra
Aleksander i Natalia byli wzorowymi uczniami. Cała rodzina M. cieszyła się nieposzlakowaną opinią. Co wstąpiło w piętnastolatka, że tak potraktował swoją siostrę? Aleksander M. miał zeznać, że usłyszał głos, który kazał mu to zrobić. Dlatego złapał kij, a później nóż i skatował Natalię. Chłopak natychmiast trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Usłyszał zarzuty zamordowania siostry i przyznał się do popełnionego czynu.
Gdy śledczy przeglądali jego zapiski, byli przerażeni. Ten otwarcie pisał, że chce zabić siostrę. Po niej na jego "liście śmierci" byli też inni. Opisywał straszne praktyki i przyznawał za nie punkty. Już wtedy badający sprawę nabrali podejrzeń, że Aleksander może mieć poważne problemy natury psychicznej.
- Biegli stwierdzili u nieletniego chorobę psychiczną. W konsekwencji biegli wnioskują, aby nie odpowiadał on jako osoba dorosła, ale również wskazują na przeciwwskazania do stosowania jakichkolwiek środków wychowawczych w oparciu o ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich - informował Tomasz Mucha, Rzecznik Prasowy SO w Rzeszowie.
Ostatnie pożegnanie zamordowanej Natalii z Głowaczowej
Bliscy pożegnali zamordowaną nastolatkę sześć dni po tragicznej śmierci. Załamani rodzice nie chcieli się z nikim dzielić swoim bólem. W Głowaczowej nie pojawiły się klepsydry. W uroczystości uczestniczyli rodzice, dziadkowie i najbliższe wujostwo. Nikt poza tym.
Jak reagować na pierwsze symptomy agresji u dziecka? Działaj, zanim będzie za późno!
Tego podcastu powinien posłuchać KAŻDY RODZIC!
Listen to "Agresja u dzieci i młodzieży. Skąd się bierze i jak sobie z nią radzić? DROGOWSKAZY" on Spreaker.