Tak dzieci opisują swoje relacje z rodzicami

i

Autor: Instytut Psychologii i Rozwoju/Facebook.com/pixabay

Pada wiele przykrych słów

Instytut Psychologii i Rozwoju opublikował cytaty dzieci z terapii. Tak mówią o relacjach z rodzicami

2022-12-09 19:47

Rozwój młodego człowieka jest niezwykle istotny dla jego przyszłości. Zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny. Niestety, obecnie w czasach pogoni za pieniądzem i powszechnego dostępu do Internetu dorośli często zapominają o tym fakcie. Instytut Psychologii i Rozwoju z Rzeszowa opublikował cytaty dzieci, które opisują ich relacje z rodzicami. Po ich przeczytaniu łzy same cisną się do oczu.

Na Facebooku coraz więcej osób udostępnia posty z małymi, kolorowymi karteczkami, na których znajdują się cytaty dzieci lub nastolatków, opisujące ich relacje z rodzicami. Z treści wynika wprost, że małoletni starają się zwrócić uwagę swoich rodziców na swoje problemy, szukają ich zainteresowania. Niestety, choć tego bardzo potrzebuję, rzadko je otrzymują. Instytut Psychologii i Rozwoju z Rzeszowa opublikował cytaty dzieci, które opisują ten problem. - Postanowiliśmy zamieścić cytaty dzieci z którymi my pracujemy, pracowaliśmy. Specjalizujemy się w wspieraniu dorosłych. Dzieciom pomagamy na zajęciach, w sądach, placówkach, szpitalach, gdzie służymy pomocą tylko w określonych kwestiach - czytamy w poście. Słowa wypowiedziane przez kilkuletnie pociechy sprawiają, że chce się płakać.

- Nie chcę żyć. Życie jest głupie. Nikt mnie nie lubi. Nawet mama i tata przywiozą mnie tu i nie rozmawiają ze mną. Wstydzą się mnie - opowiada 10-latek.

- Marzę o tym, żeby tata mnie przytulił. Mówi, że tulą się słabi. Jestem słaby - to z kolei słowa 9-latka.

- Mama rozmawia przez telefon, jak wraca z pracy. Mam być cicho. Nie lubię cicho. Kocham mamę - mówi 6-latek.

Instytut Psychologii i Rozwoju ma swoją siedzibę w Rzeszowie. Jak czytamy na stronie ośrodka, terapeuci zajmują się pracą nie tylko z osobami dorosłymi, ale także dziećmi. Specjaliści pomagają osobom z lękiem, fobiami, obniżonym nastrojem czy poczuciem wartości.

Sonda
Czy polskie dzieci mają wystarczające wsparcie psychologiczne w szkołach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki