Rezygnacja Tadeusza Ferenca. Koalicja Obywatelska będzie prowadzić konsultacje
W opinii wiceprzewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej, a zarazem posła z okręgu rzeszowskiego Pawła Poncyljusza, "by stoczyć równy bój z kandydatem PiS, potrzebna jest w tej sprawie jedność wszystkich środowisk opozycyjnych". Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił w środę rezygnacje z zajmowanego od ponad 18 lat stanowiska. Na swojego następcę zaproponował wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, z którym wystąpił na wspólnej konferencji prasowej online.
Czytaj też: Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska. Konfederacja przedstawi swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa
Zobacz też: Gra o tron w Rzeszowie. Kto przejmie władzę? Giełda nazwisk
Tadeusz Ferenc był prezydentem Rzeszowa przez 18 lat
81-letni Ferenc był prezydentem Rzeszowa od 2002 r. Czterokrotnie – poza elekcją w 2002 r. - wygrywał w pierwszej turze. Z wykształcenia jest ekonomistą. Był członkiem PZPR od połowy lat 60. XX wieku do rozwiązania partii. Później wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, a następnie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z członkostwa w SLD zrezygnował w 2019 r. W latach 1994-2001 sprawował mandat radnego Rzeszowa. Trzykrotnie bezskutecznie zabiegał o miejsce w Senacie. W 2001 r. z listy SLD-UP dostał się do Sejmu. Posłem był niewiele ponad rok. W ostatnich tygodniach w związku z zakażeniem koronawirusem Ferenc dwukrotnie przebywał w szpitalu.
Czytaj również: Kto będzie rządził Rzeszowem? Premier wyznaczy komisarza do czasu wyborów
Zobacz również: Ferenc na następcę wskazał Warchoła. Kosiniak-Kamysz: nie zamierzamy popierać tej kandydatury na stanowisko prezydenta Rzeszowa